Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

Zależność między wczesnym współżyciem seksualnym i aborcją

Amerykańscy badacze wykazali, że występuje związek między bardzo wczesnym rozpoczęciem współżycia seksualnego, a względnie łatwym podejmowaniem decyzji o aborcji. Co więcej, przemysł aborcyjny wie o tej zależności doskonale.

Nie powinno zatem specjalnie dziwić, że upowszechniająca aborcję i antykoncepcję organizacja Planned Parenthood usilnie naciska, aby zajęcia edukacji seksualnej (typu B) odbywały się w jak największej liczbie szkół.

W publikacji  pt. “Demographics of Women Who Report Having an Abortion” przedstawiono dane mówiące o tym, kto zdecydował się na przerwanie ciąży w Stanach Zjednoczonych w latach 2006 – 2010. Fakty są wstrząsające:

•    75 proc. ogólnej liczby aborcji – kobiety, które rozpoczęły współżycie seksualne w wieku 16 lat lub wcześniej
•    50 proc. tzw. pierwszych aborcji – kobiety poniżej 20 roku życia
•    80 proc. pierwszych aborcji – kobiety poniżej 24 roku życia
•    ok. 36 proc. kobiet, które pierwszy stosunek płciowy odbyły jako dziewczęta w wieku 12 – 14 lat, miało jedną lub więcej aborcji
•    83 proc. kobiet, które dokonały aborcji ma doświadczenie życia w związku kohabitacyjnym
•    99,2 proc. kobiet, które dokonały aborcji stosowało antykoncepcję.

W podsumowaniu studium, jego autorzy, dr Patrick F. Fagan i dr Scott Talkington, wyrazili nadzieję, że to wstępne badanie demografii aborcji przyczyni się do opracowania kompleksowej strategii badań nad historią aborcji. Niezwykle istotne jest podjęcie wszechstronnych badań nad wpływem praktyki przerywania ciąży na społeczeństwo, a szczególnie na kobiety.

Materiał źródłowy:

P.F. Fagan, S. Talkington, “Demographics of Women Who Report Having an Abortion”, MARRI, Washington 2014.

(Opracowanie na podstawie serwisu informacyjnego LifeNews (S.Ertelt) – 10.01.2014 r. via SPUC – 13.01.2014 r.)

za: HLI