Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Bądź apostołem życia w swojej parafii!

„Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi” – Święty Jan Paweł II, encyklika Evangelium vitae.

Aktualnie w Polsce znajdujemy się na dramatycznym etapie walki o życie poczętych dzieci. Obrońcy życia podejmują działania zmierzające do zapewnienia każdemu poczętemu dziecku prawa do życia, ale zwolennicy bezkarności zabijania nienarodzonych agresywnie kontratakują. Środowiska lewicowe, feministyczne nie tylko dysponują znacznymi środkami finansowymi, ale także wielkimi wpływami w mediach.

Potężne, agresywne działanie tych sił wymaga naszego zdecydowanego, aktywnego przeciwdziałania. Pilnie trzeba wzmocnić prawną ochronę życia poczętych dzieci, a także zwiększyć społeczne poparcie ochrony życia wszystkich nienarodzonych. Dotychczasowe akcje środowisk proaborcyjnych m.in. tzw. „czarne marsze”, liczne medialne wystąpienia wielu osób wykazały, że w naszej Ojczyźnie nadal brak podstawowych informacji na tematy związane z obroną życia poczętych dzieci. Chociaż ostatnio sytuacja w mediach publicznych w porównaniu do lat ubiegłych – uległa poprawie, to w mediach komercyjnych nadal propaguje się cywilizację śmierci, aborcję, często posługując się manipulacjami czy wręcz kłamstwem. Trzeba szybko dać odpór manipulacji i kłamstwu.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka proponuje ogólnopolską akcję: „Bądź apostołem życia w swojej parafii…” Stowarzyszenie przygotowało pakiet materiałów apostolsko-edukacyjnych. Są to:

 • wystawa „Jan Paweł II w obronie życia człowieka” (20 plakatów o wymiarach 90×60 cm),
 • trzy płyty DVD z krótkometrażowymi filmami pro-life,
 • 300 egz. broszur „Kochamy każde dziecko” (format A4, 16 str.).

Wystawę można przygotować w kościele, salce katechetycznej czy domu kultury. Filmy pro-life mogą być wykorzystane na katechezie, na kursach dla narzeczonych, a także do zorganizowania parafialnego przeglądu (minifestiwalu) filmów pro-life. Broszury zawierające podstawowe argumenty pro-life można rozdać parafianom, uczniom szkół ponad­gimnazjalnych. Proponowane działania apostolsko­-edukacy­jne mogą być podjęte i przeprowadzone tylko za zgodą Księdza Proboszcza, przy dobrej współpracy z kilkoma osobami z parafii. Mam nadzieję, że w każdej parafii w Polsce znajdzie się chociaż jedna osoba, która zainicjuje proponowaną akcję.

Św. Jan Paweł II nauczał, że każdy z nas ma bronić życia. Bronimy życia modlitwą, ale także podejmując konkretne, apostolskie działania. Jak wielokrotnie nauczał św. Jan Paweł II każdy z nas ma bronić życia. „Nikt nie powinien czuć się wyłączony z tej mobilizacji na rzecz nowej kultury życia: wszyscy mają do odegrania ważną rolę” – pisał w encyklice Evangelium vitae (98). Bronimy życia modlitwą, ale także potrzebne jest dzisiaj apostolstwo.

Proponowany pakiet dostępny jest na stronie internetowej: www.pro-life.pl/pakiet. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka jest organizacją pożytku publicznego, dlatego uprzejmie prosimy o „dar serca” w wysokości 187,00 zł, który pokryje koszt druku i wysyłki materiałów.

W nadziei na współpracę w budowaniu cywilizacji życia dołączam serdeczne „Szczęść Boże!”

dr inż. Antoni Zięba, prezes Stowarzyszenia

 

 

 

Zawartość pakietu:

1. Wystawa „Jan Paweł II w obronie życia człowieka”

plansza01 plansza02
 plansza03  plansza04
 plansza05  plansza06
 plansza07  plansza08
 plansza09  plansza10
 plansza11  plansza12
 plansza13  plansza14
 plansza15  plansza16
plansza17 plansza18
plansza19

2. Filmy pro-life

2.1. „Od poczęcia dziecko” – Popularnonaukowy film o pierwszych dziewięciu miesiącach życia człowieka (16:04)

2.2. „Syndrom postaborcyjny” – Film dokumentalny oparty o świadectwa osób dotkniętych syndromem postaborcyjnym (19:59)

2.3. „Trzeci wyjątek” – Dokument o dzieciach z zespołem Downa (21:45)

3. Broszura „Kochamy każde dziecko”

 

Broszura Kochamy każde dziecko do pobrania w pliku PDF.

Zamówienia:

 

Koszt przygotowania pakietu to 187 zł. Zamówienie można złożyć:

 • wypełniając formularz zamieszczony poniżej
 • telefonicznie w godzinach 8.00 – 15.00 pod numerem 12 421 08 43
 • pisząc na adres:

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Człowieka
ul. Krowoderska 24/1
31-142 Kraków

Prosimy nie wysyłać pieniędzy z góry! Za pakiet zapłacą Państwo po otrzymaniu przesyłki pocztowej. Będzie do niej załączony formularz przekazu.

Formularz zamówienia

  Osoba*:

  Imię*:

  Nazwisko*:

  Ulica*:

  Numer domu*:

  Numer mieszkania:

  Kod pocztowy*:

  Miejscowość*:

  Numer telefonu:

  Adres email*:

  Liczba zamawianych pakietów:

  Skąd dowiedzieli się Państwo o naszych pakietach edulacyjnych?

  Uwagi:

  Pola oznaczone * należy wypełnić obowiązkowo.

  Nasze inicjatywy