Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Pożegnaliśmy śp. dr. inż. Antoniego Ziębę

Msza św. pogrzebowa śp. dr. inż. Antoniego Zięby (TV Trwam):

Do pobrania numer specjalny Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło” z 20 maja 2018 r., poświęcony sylwetce i dziełu życia dr. inż. Antoniego Zięby.

W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, po ciężkiej chorobie zmarł prezes naszego Stowarzyszenia – dr inż. Antoni Zięba. Odchodził do Domu Ojca zaopatrzony świętymi sakramentami, pełen ufności i pokoju, w obecności swej ukochanej Żony.

Był człowiekiem głębokiej wiary, obrońcą życia od poczęcia do naturalnej śmierci, wrażliwym na los i potrzeby ubogich rodzin, współzałożycielem Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci i World Prayer for Life, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, wiceprezesem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, wydawcą i redaktorem wielu czasopism katolickich, emerytowanym pracownikiem naukowym Politechniki Krakowskiej, założycielem Krakowskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, członkiem Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie i Zakonu Rycerzy Kolumba, laureatem licznych nagród, w tym papieskiego medalu „Pro Ecclesia et Pontifice”, kochającym Mężem, Ojcem i Dziadkiem.

Wszystkim, którzy modlili się o Jego wyzdrowienie, z całego serca dziękujemy, a teraz prosimy gorąco o modlitwę za spokój Jego duszy. Choć śmierć przerwała Jego ziemskie życie, nie przekreśliła znaczenia misji, której służył przez długie lata. Wdzięczni za Jego obecność pośród nas i wskazywanie kierunku działań, będziemy dokładać starań, aby dzieło obrony życia owocnie kontynuować.

Współpracownicy i Przyjaciele

Nasze inicjatywy