Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Apel do mieszkańców Małopolski o udział w I Małopolskim Marszu dla Życia i Rodziny

W imieniu organizatorów pierwszego Małopolskiego Marszu dla Życia i Rodziny serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Małopolski do wzięcia w nim udziału.

Marsz odbędzie się w niedzielę 9 października i rozpocznie się o godz. 10.00 uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem J. Em. ks. kard. Stanisława Dziwisza w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach.

Małopolski Marsz dla Życia i Rodziny

Po zakończeniu Mszy Świętej wyruszymy z relikwiami Św. Jana Pawła II – największego obrońcy życia człowieka – do kościoła św. Wojciecha na Rynku Głównym.

Dla osób starszych, rodzin z małymi dziećmi przewidziano krótszą trasę: z kościoła św. Józefa w Rynku Podgórskim, w którym odprawiona zostanie Msza Święta o godz. 10.30.

Marsz odbędzie się pod hasłem „Życiu – tak!” i jest ważnym elementem obchodzonych od wielu lat w Krakowie Dni Jana Pawła II.

Szczególne słowa zaproszenia kieruję do młodzieży, rodzin wielodzietnych, pracowników Służby Zdrowia, honorowych krwiodawców, strażaków i wszystkich członków organizacji i stowarzyszeń (nie tylko katolickich) z całej Małopolski.

Honorowy patronat nad Marszem objęli: J. Em. ks. kard. Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski i Józef Pilch – wojewoda małopolski.

Niech udział w tym marszu będzie wyrazem naszego zdecydowanego poparcia dla skutecznej ochrony życia każdego – bez wyjątku – człowieka od poczęcia po naturalny kres.

W imieniu organizatorów zapraszam

 

Grażyna Kominek
prezes Zarząd Diecezjalnego Instytutu
Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej

PS Szczegółowy program Marszu oraz dokładna trasa przejścia zostaną podane 15 września na stronie internetowej: www.akr.diecezja.pl oraz w mediach katolickich.

 

Nasze inicjatywy