Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Budujmy razem cywilizację życia!

Z dr. inż. Antonim Ziębą, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i współorganizatorem Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci, rozmawia Marta Milczarska (Nasz Dziennik)

 

Od grudnia na internetowej stronie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka (www.pro-life.pl) można znaleźć pierwszy w Polsce wideoblog pro-life. Skąd wziął się pomysł na stworzenie właśnie wideoblogu?

– To nie mój pomysł. Młodzi obrońcy życia z Krakowa i Poznania jesienią ubiegłego roku zasugerowali mi tworzenie wideobloga na temat obrony życia człowieka. Argumentowali, że to współczesna forma przekazu, którą mamy szansę dotrzeć do młodzieży. Wahałem się kilka tygodni, ale w listopadzie ubiegłego roku przekonali mnie i zdecydowaliśmy, że od 1 stycznia 2014 roku będzie się pojawiał co tydzień mój krótki (5-7 min) wideoblog na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Pierwsze dwa nagrania na tym wideoblogu odnoszą się do organizacji proaborcyjnej Planned Parenthood. Dlaczego właśnie tym zagadnieniem postanowił Pan rozpocząć?

– Były dwa powody rozpoczęcia serii wideoblogów pro-life od Planned Parenthood. Po pierwsze, jest to dzisiaj największa światowa organizacja promująca i realizująca zbrodnię aborcji. Działa w ponad 100 krajach na całym świecie, ma także w Polsce współpracownika: Towarzystwo Rozwoju Rodziny! Wielce wymowne są korzenie, początki tej niosącej śmierć nienarodzonym dzieciom machiny. W pełni zgadzam się ze słynnym stwierdzeniem Cicerona „Historia jest nauczycielką życia”. Trzeba było pokazać historię jej powstania, jej nazistowskie, antysemickie korzenie.

Jaka jest świadomość Polaków w sprawie obrony życia?

– Mówiąc o dzisiejszej świadomości Polaków co do problemu ochrony życia, musimy z radością i dumą stwierdzić, że ogromna większość naszych rodaków opowiada się za ochroną życia poczętych dzieci.

Podam tylko wyniki dwóch ogólnopolskich sondaży odnoszących się do ochrony życia człowieka. W 2007 roku toczyliśmy batalię o wzmocnienie konstytucyjnej ochrony życia człowieka poprzez uzupełnienie 38 art. naszej Konstytucji o ważne słowa: „od poczęcia po naturalny kres”.

Przeprowadzony przez PGB w lutym 2007 ogólnopolski sondaż wykazał, że ok. 53 proc. Polaków popierało tę zmianę Konstytucji, a tylko 32 proc. było przeciw… Zawiedli politycy…

Badania CBOS w lipcu ubiegłego roku wykazały, że 75 proc. Polaków opowiada się za prawem do życia dla każdego, bez wyjątku, poczętego dziecka!

To swoisty rekord świata. I znów parlamentarzyści zlekceważyli wolę Narodu! Haniebne głosowanie posłów SLD i PO zablokowało 27 września ubiegłego roku wpisanie do ustawy ochrony życia chorym, niepełnosprawnym dzieciom przed narodzeniem.

A czy my, Polacy, wiemy, jakie koncerny wspierają aborcję? Czy jest to dla nas ważne i uwzględniamy to w naszych życiowych wyborach?

– Odpowiem szczerze: w tym aspekcie nasza wiedza jest ograniczona. Ale w tym miejscu trzeba podkreślić obywatelską konieczność posiadania wiedzy co do rzeczywistych postaw, stanowisk (nie deklaracji) naszych partii politycznych, parlamentarzystów przejawiających się w konkretnych głosowaniach odnośnie do prawa do życia czy procedury in vitro.

Nikt, kto chce budować cywilizację życia, nie może oddać swego głosu na te partie czy osoby, które odmawiały prawa do życia chorym, niepełnosprawnym poczętym dzieciom czy popierają in vitro, procedurę, w czasie której ginie 70-90 proc. poczynanych dzieci! To odnosi się do wyborów europarlamentu, wyborów samorządowych czy naszego parlamentu.

Jakich tematów na wideoblogu możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

– Do tej pory zrealizowaliśmy cztery wideoblogi: na temat Planned Parenthood, mitu podziemia aborcyjnego, wielkiego kłamstwa związanego z legalizacją aborcji w USA, a także o naukowej prawdzie: od poczęcia człowiek!

W najbliższym czasie zamierzam przedstawić prawdę o procedurze in vitro, ukazać chociaż skrótowo wspaniałość rozwoju człowieka od poczęcia do narodzin, przedstawić historię legalizacji zbrodni aborcji w Polsce i Europie.

Interesujących tematów z pewnością nie zabraknie. Zapraszam Czytelników „Naszego Dziennika” do cotygodniowych spotkań i proszę o zachęcenie znajomych, członków rodzin do oglądania tego wideobloga pro-life. Budujmy razem cywilizację życia!

Przy okazji niech mi wolno będzie podziękować Redakcji „Naszego Dziennika”, która obok Radia Maryja i Telewizji Trwam stanowi medialny bastion w obronie życia każdego człowieka od poczęcia po naturalny kres.

Dziękuję za rozmowę.

Wywiad ukazał się w Naszym Dzienniku, 28 stycznia 2014.

Nasze inicjatywy