Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Celebrujmy Święto Młodzianków Męczenników!

 28 grudnia będziemy obchodzić liturgiczne święto Młodzianków Męczenników, podczas którego w sposób szczególny modlimy się w intencji Życia. Jest to uroczystość upamiętniająca Rzeź Niewiniątek dokonaną na rozkaz namiestnika Galilei Heroda w Betlejem.


Celebrujmy Święto Młodzianków Męczenników !

Logo PFROŻPolska Federacja Ruchów Obrony Życia zachęca do uroczystej celebracji Święta Młodzianków Męczenników, w dniu 28 grudnia (poniedziałek). Wspomnienie o mordzie dokonanym przez Heroda, przypomina o wielkim problemie współczesnego świata – braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro i eutanazja. Święto to, jest szczególną okazją do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. To także dzień, w którym warto zastanowić się nad wyjątkowym darem, jakim zostaliśmy obdarzeni – życiem naszym i naszych bliźnich.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym dniu w wielu miejscach w Polsce odprawiane będą Msze święte w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia, podczas których wiele osób podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych. Po Mszach świętych wyruszą procesje ze świecami w obronie życia.

Apelujemy o zaangażowanie się w lokalne inicjatywy na rzecz obchodów tego Święta.

W imieniu Zarządu Federacji

Paweł Wosicki – prezes
Antoni Szymański – wiceprezes
Antoni Zięba – wiceprezes
Warszawa, 3 grudnia 2015 r.


Mieszkańców Krakowa serdecznie zapraszamy do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach!

Logo PSOŻC28 grudnia w święto Świętych Młodzianków Męczenników odbędzie się Msza św. ekspiacyjna w łagiewnickiej Bazylice.

Krakowscy Obrońcy Życia Człowieka serdecznie zapraszają w poniedziałek 28 grudnia w święto Świętych Młodzianków Męczenników o godz. 15.00 do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Mszę Świętą w intencji przebłagania Miłosiernego Boga za odrzucony dar życia, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi JE ks. bp. Jan Szkodoń.

Gorąco proszę o uczestnictwo w tych modlitwach, a także proszę o poinformowanie i zaproszenie innych osób do uczestnictwa w naszej wspólnej ekspiacyjnej modlitwie.

Szczęść Boże!

dr Antoni Zięba
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

Nasze inicjatywy