Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Dzień Świętości Życia – zaproszenie

W tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego świętować będziemy 4 kwietnia. Od wielu już lat w dniu Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia, w którym podejmujemy Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W Krakowie z okazji Dnia Świętości Życia zostanie odprawiona Msza Święta w intencji obrony życia w Kościele Mariackim w Krakowie 4 kwietnia (poniedziałek), o godz. 18.30. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczyć będzie J. Em. ks. kard. Stanisław Dziwisz – Metropolita Krakowski.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w Dzień Świętości Życia na Mszy św. w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

25 marca 1995 r. Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił encyklikę Evangelium Vitae (Ewangelia życia) o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego. Podkreślając szczególnie znaczenie tej daty, Papież powiedział:

„Wybrałem tę datę dlatego, że nabiera ona szczególnego znaczenia właśnie w kontekście życia. W chwili Zwiastowania Maryja Dziewica przyjmuje nowinę o swoim Bożym macierzyństwie. Wypowiedziane przez nią – tak – jest kumulacją wszystkich – tak, które każda matka wypowiada wobec życia własnego dziecka. Maryjo, Matko Stwórcy życia, Matko żyjących, pomóż całej ludzkości coraz bardziej cenić wielki dar życia.”

W 1998 r. w odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II zawarte w encyklice Evangelium Vitae, Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła 25 marca „Dniem Świętości Życia”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich!

 

JB

Nasze inicjatywy