Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Między sumieniem a obowiązkiem – spotkanie z Agatą Rejman

Pod koniec maja w Krakowie odbyło się spotkanie z Agatą Rejman, położną ze szpitala Pro Familia z Rzeszowa, która opowiadała studentom o swoim trudnym doświadczeniu zawodowym związanym z przeprowadzaniem aborcji. Organizatorem spotkania było Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka (w ramach cyklu spotkań Studenci dla życia).

Podczas spotkania Agata Rejman, położna ze szpitala Pro-Familia z Rzeszowa opowiedziała o swojej traumie związanej z asystowaniem przy aborcjach:,,Zapowiadało się wspaniale, piękny nowoczesny szpital, miła obsługa, lepsze płace no i przede wszystkim sama nazwa PRO”. Szybko jednak okazało się, że pod przykrywką nowoczesnego sprzętu i lepszych warunków dla pracowników kryje się dramat.,,Osobiście byłam świadkiem 3 aborcji, w przypadku pierwszych dwóch nie wiedziałam w czym uczestniczę, nikt nas o tym nie doinformował, natomiast przy trzeciej zgłosiłam swój sprzeciw”.

Agata Rejman stanęła w obronie życia. Sprzeciwiła się w uczestniczeniu w aborcji nienarodzonych dzieci. Kobieta zdobyła się na odwagę i publicznie przeciwstawiła się swoim przełożonym. Ujawniła, że w rzeszowskim szpitalu Pro-Familia dokonywane były aborcje eugeniczne. Całą sprawę nagłośniły media, a szpital zażądał od Agaty Rejman odszkodowania i publicznych przeprosin. Przeciwko niej został wszczęty proces o naruszenie dóbr osobistych szpitala Pro-Familia. Jednakże wyrokiem sądu, została ona uniewinniona.

Dziś dzięki postawie Agaty Rejman pracownicy szpitala Pro-Familia w Rzeszowie podpisali klauzulę sumienia i zapewnili, że w tej placówce już nie będą zabijane dzieci.

Dodatkowo szpital nawiązał współpracę z nowo otwartym Hospicjum Prenatalnym. W tej placówce poza opieką nad ciężko chorymi dziećmi, otacza się opieką również kobiety ciężarne, u których zdiagnozowano chorobę u nienarodzonego dziecka.

Kolejne spotkanie skierowane dla studentów odbędzie się w październiku. Jeśli jesteś studentem i chcesz się włączyć w obronę życia, NAPISZ DO NAS! studencidlazycia@gmail.com

 

Angelika Kwiecień
Studenci dla życia

Nasze inicjatywy