Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

O Narodowym Dniu Życia – dr inż. Antoni Zięba w Radiu Maryja

Aktualny program Krucjaty odczytał dr inż. Antoni Zięba. Fot.: Adam Wojnar.

Ten dzień powinien być dniem modlitwy, apostolstwa i refleksji podkreślił dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Odniósł się on do obchodzonego dzisiaj po raz 14. Narodowego Dnia Życia.

Święto ma szczególny wydźwięk, zwłaszcza w kontekście procedowanej w Sejmie ustawy „Zatrzymaj aborcję” oraz sporu toczącego się wokół niej. Projekt zakłada zakaz przerywania ciąży ze względu na chorobę poczętego dziecka.

Musimy zweryfikować nasze argumenty za życiem, które powinny trafiać do całego społeczeństwa – dodał dr inż. Antoni Zięba.

Myślę, że Dzień Świętości Życia i Narodowy Dzień Życia, oprócz naszych akcji zewnętrznych i naszej modlitwy, powinien być także czasem weryfikacji, czy my mamy aktualne, nowoczesne argumenty za życiem, jak z tymi argumentami idziemy do naszego społeczeństwa, jak je propagujemy. Wiemy, że atak sił wrogich życiu jest potężny, atak zarówno sił krajowych, jak i międzynarodowych i tutaj nieliczne, chociaż rosnące w siłę organizacje pro-life, same tego zadania nie wykonają – powiedział wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Wczoraj na ulicach polskich miast kobiety protestowały w „czarnych” i „białych” marszach. Środowiska feministyczne wyrażały swój sprzeciw wobec zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Natomiast środowiska pro-life modliły się w intencji prawa do ochrony życia nienarodzonych.

Jutro natomiast obchodzimy Dzień Świętości Życia ustanowiony przez Kościół. Ma on przypominać o nadrzędnej wartości życia ludzkiego.

Radio Maryja

Nasze inicjatywy