Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Pokojowa Nagroda Nobla dla Unii Europejskiej

Fot. Wikimedia CommonsFot. Wikimedia Commons

Oświadczenie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Jako obrońcy życia człowieka z głębokim rozczarowaniem przyjęliśmy przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla Unii Europejskiej. To już kolejna, po nagrodzie dla prezydenta USA Baracka Obamy Pokojowa Nagroda Nobla przyznana propagatorom aborcji, czyli zabijania nienarodzonych dzieci.

Prezydent Barack Obama jeszcze zanim objął swój urząd czterokrotnie głosował przeciwko prawu o ratowaniu dzieci, które przeżyły aborcję. Pro-aborcyjna przeszłość prezydenta Obamy jest bogata w haniebne fakty. Wystarczy wspomnieć, że zaraz po objęciu urzędu przeznaczył on prawie miliard dolarów na propagowanie aborcji i antykoncepcji. Opowiada się za utrzymaniem legalności tzw. późnych aborcji, czyli zabijania dzieci do 9. miesiąca ciąży włącznie.

Unia Europejska mimo że formalnie zostawia decyzje dt. aborcji państwom członkowskim, to zarówno poprzez dokumenty unijnych instytucji jak i poprzez decyzje finansowe wspiera propagowanie aborcji. Np. w roku 2002 Parlament Europejski wezwał państwa członkowskie i kraje kandydujące do legalizacji aborcji. W zeszłym roku w rezolucji dt. HIV/AIDS Parlament Europejski poparł upowszechnienie legalizacji aborcji i dostęp do aborcji farmakologicznej. UE w ramach wielomilionowych kwot dotacji dla Planned Parenthood oraz Mare Stope International współfinansuje zabijanie nienarodzonych dzieci w krajach rozwijających się jak: Kambodża, Bangladesz, Papua Nowa Gwinea, Boliwia, Gwatemala czy Peru.

Przypominamy Komitetowi Noblowskiemu słowa laureatki Pokojowej Nagrody Nobla, Matki Teresy z Kalkuty, która odbierając w 1979 r. Nagrodę powiedziała jasno: „Aborcja jest największym zagrożeniem dla pokoju w świecie”.

dr inż. Antoni Zięba
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

Kraków 19 października 2012 r.

Szczegóły dt. współfinansowania aborcji przez UE na: www.europeandignitywatch.org

Nasze inicjatywy