Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Wystawa „Jan Paweł II w obronie życia człowieka” w Kościele Mariackim w Krakowie

W Kościele Mariackim w Krakowie można oglądać wyjątkową wystawę: „Jan Paweł II w obronie życia człowieka”. Ekspozycja zawiera 19 plansz przedstawiających wypowiedzi św. Jana Pawła II związane z obroną życia.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przygotowało wyjątkową ekspozycję składającą się z 19 plansz formatu 90 x 60 cm przedstawiających m.in. wypowiedzi św. Jana Pawła II związane z obroną życia człowieka oraz podstawowe informacje na temat rozwoju dziecka przed narodzeniem. Opracowanie graficzne wystawy jest autorstwa artysty grafika Jadwigi Mączki.

Wystawa była z wielkim sukcesem prezentowana m.in. w gmachu Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w lutym 2005 r., a także w wielu kościołach np. w Katedrze Opolskiej, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, w kościele św. Krzyża w Warszawie. Tym razem możemy ją oglądać w kościele Mariackim.

wystawa-w-kosciele-mariackim-02

Fot.: Stefan Weigel-Milleret

wystawa-w-kosciele-mariackim-01

Fot.: Stefan Weigel-Milleret

 

Jedna z plansz przywołuje akty prawne chroniące życie dzieci nienarodzonych. Kolejna przedstawia możliwości pomocy dla kobiet oczekujących narodzin dziecka. Jeszcze inne pokazują prawdziwe konsekwencje aborcji, a także tragiczne skutki metody in-vitro. Przybliżone zostały argumenty za naprotechnologią, która diagnozuje i leczy niepłodność. Przedstawione są także fakty o dwóch typach edukacji seksualnej, które mówią jednoznacznie, że typ A – wychowanie do czystości i abstynencji seksualnej przynosi zdecydowane lepsze efekty niż edukacja seksualna typu B.

Pamiętać należy, że obrona życia zakłada zawsze obronę rodziny. Atak na życie jest bowiem atakiem na rodzinę. Są to rzeczywistości nierozerwalne. Wystawa ma za zadanie pokazać prawdę, że życie człowieka zaczyna się w momencie zapłodnienia czyli wniknięcia plemnika do komórki jajowej i połączenia się materiału genetycznego. Jest to fakt biologiczny, medyczny i niepodważalny.

Zachęcamy wszystkich do propagowania tej wystawy na przykład w urzędzie miejskim czy gminnym, domu kultury, w bibliotece lub w szkole czy w parafiach, może być także doskonałą formą uczczenia Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia.

Zamówienia można składać na adres:

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka
ul. Krowoderska 24/1
31-142 Kraków
tel./fax (12) 421-08-43,  fax. (12) 433-87-20
e-mail: biuro@pro-life.pl

Sekretariat redakcji czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

Wszystkie potrzebne informacje dostępne są na stronie: www.pro-life.pl/tak-dzialamy/wystawa-w-obronie-zycia

 

JB

Nasze inicjatywy