Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

30 tysięcy ludzi na Marszu dla Życia w Ottawie!

Fot.: Piotr Chorobik

W czwartek 14 maja ulicami Ottawy przeszło 30 tysięcy ludzi w Narodowym Marszu dla Życia. Marsz organizowany był przez Koalicję Pro Life – Ruch dla Życia Campaign Life Coalition w celu uszanowania prawa do życia nienarodzonych. W Kanadzie liczba aborcji przekracza już 100.000 rocznie.

Fot.: Piotr Chorobik

Fot.: Piotr Chorobik

30 tysięcy Kanadyjczyków manifestowało przed parlamentem Kanady w Ottawie w obronie życia. Choć wydaje się to niewiarygodne, federalne prawo Kanady nie przewiduje żadnej ochrony życia poczętego dziecka. W kraju szczycącym się najwyższymi standardami demokracji, dziecko w łonie matki można zabić aż do chwili porodu.

Fot.: Piotr Chorobik

Fot.: Piotr Chorobik

Uczestniczący w Marszu obrońcy życia domagali się wprowadzenia ustawy, która będzie chronić każde życie od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Hasłem tegorocznego marszu było „Let Life Win”, w ten sposób organizatorzy odnieśli się do niedawnego wyroku Sądu Najwyższego, który zobowiązał parlament do zmiany przepisów. Uczestnicy marszu protestowali przeciwko decyzji podjętej przez Justina Trudeau, szefa Partii Liberalnej, który zapowiedział, że nie dopuści do kandydowania w wyborach parlamentarnych żadnego członka swego ugrupowania, który sprzeciwiałby się ustawie aborcyjnej w jej aktualnej postaci.

Mary Wagner wystosowała list do uczestników Marszu w Ottawie, w którym dziękowała za publiczne wsparcie i wysiłek organizacyjny. Wzywała wszystkich chrześcijan do rozszerzenia miłości do najbardziej zaniedbanych i opuszczonych, ponieważ przykazanie miłości nie ogranicza się tylko do naszych rodzin. Mary Wagner przypomniała, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni przed Bogiem za powierzoną mu rodzinę i dzieci bo „… dziecko należy nie tylko do rodziców, bo w pierwszej kolejności należy także do Boga. To spojrzenie pomaga nam zrozumieć, że każde dziecko musi być kochane, przyjęte i chronione, bo życie jest z Boga i dla Boga.”

Fot.: Piotr Chorobik

Fot.: Piotr Chorobik

Mary Wagner jest gorliwą katoliczką z Kanady i od wielu lat zaangażowaną w ochronę życia dzieci nienarodzonych. Jej działalność w największym skrócie polega na modlitwie pod klinikami aborcyjnymi i rozmowach z kobietami, które zamierzają poddać się aborcji. Mary była wielokrotnie aresztowana za naruszanie „stref ochronnych” wokół klinik aborcyjnych i sądzona za próby odwodzenia kobiet od decyzji zabicia własnego dziecka. Mary w ubiegłym roku gościła w Polsce, a niedługo potem, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia została po raz kolejny aresztowana. 6 maja w Sądzie w Toronto zapadł wyrok skazujący ją na 10 miesięcy więzienia za utrudnianie pracy klinice aborcyjnej.

Marsze odbywają się w rocznicę wprowadzenia w 1969 roku ustawy, która zalegalizowała aborcję. Grupy proaborcyjne planowały zorganizowanie konkurencyjnej demonstracji „Stand for Choice”, ale policja sprawnie udaremniła atak nagich protestujących kobiet, usiłujących zakłócić marsz.

JB
Źródło: lifesitenews.com

Fot.: Piotr Chorobik

Nasze inicjatywy