Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Weź udział w Marszu dla Życia!

Poznański Marsz dla Życia 2012, fot. Aleksandra M. Gil

W najbliższych dniach w ponad 100 miastach Polski przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Zobacz, jak możesz się zaangażować.

Już 11 maja obrońcy życia będą maszerowali w Poznaniu. Uczestnikom towarzyszyć będzie hasło „Zrób krok!”. Zawiera ono według organizatorów przesłanie, że „każdy najmniejszy gest, każdy krok w intencji życia podejmowany przez konkretne osoby ma niewyobrażalnie wielką wartość. Tylko poprzez wspólne działanie na rzecz życia możemy pokazać, że każde dziecko jest integralną częścią każdej rodziny”.

Poznański marsz rozpocznie się o godz. 13.00 na placu Adama Mickiewicza i przejdzie do katedry. W 2012 roku w poznańskim Marszu dla życia wzięło udział ponad 2 tys. ludzi, w ubiegłym roku – 5 tys.

Z kolei 18 maja (w dniu urodzin Karola Wojtyły) przejdą marsze ulicami Szczecina i Gdańska. XIII Szczeciński Marsz dla Życia – jeden z największych w Polsce – wyruszy z Jasnych Błoni, po Mszy św. o godz. 15.30. Uczestnicy przejdą przez miasto do bazyliki archikatedralnej trasą, którą św. Jan Paweł II przebył podczas wizyty w Szczecinie w 1987 r.

Marsz w Gdańsku rozpocznie się o godz. 15.00 na Placu Solidarności, przed Trzema Krzyżami. Marsz przejdzie pod hasłem „Jan Paweł II promotor godności życia i rodziny”. Inspiracją do świadectw uczestników będą słowa JP II: „…Bóg uczynił wielkim i niezastąpionym darem mężczyznę „dla” kobiety i kobietę „dla” mężczyzny oraz zadaniem w życiu małżeńskim…”. Zakończenie manifestacji na Długim Targu.

Także tysiące Polaków wezmą udział w marszach dla życia i rodziny, które odbędą się 1 czerwca. Akcję koordynuje Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Hasło, które towarzyszyć będzie uczestnikom marszy to słowa: „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”.

Zobacz więcej:

Poznań: pl-pl.facebook.com/marszdlazycia
Szczecin: www.marsz.szczecin.pl
Gdańsk: marszzycia.pl
Inne: marsz.org

Nasze inicjatywy