Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

10 lat krakowskiego Okna Życia

Dziesięciu chłopców i dziesięć dziewczynek znalazło na nowo miłość i szczęście, a to tylko w Krakowie. W całej Polsce takich dzieci, pozostawionych w Oknie Życia jest 90.

Mija 10 lat od powstania pierwszego Okna Życia w Polsce, które mieści się w Krakowie przy ulicy Przybyszewskiego. Z okazji rocznicy odbyły się uroczystości, podczas których stworzono mapę Okien Życia w Polsce, a także poruszono zagadnienia związane z historią i znaczeniem takich miejsc.

– „Gdy 10 lat temu otwieraliśmy Okno tak samo świeciło słońce. To był moment ogromnej trwogi i tremy. Ale przyświecała nam myśl, że jeśli uda się uratować choć jedno życie, to warto go otworzyć.”- mówił ks. Bogda Kordula, dyrektor Caritasu

Kard. Stanisław Dziwisz podkreślił, że Okno Życia jest istotne także w kontekście Światowych Dni Młodzieży. – „Wzywa młodych do odpowiedzialności za dar życia i do dojrzałego podejmowania macierzyństwa i ojcostwa. To okno jest naprawdę nauczycielem i wychowawcą naszego społeczeństwa. To także wielki impuls, by w polskim narodzie budować cywilizację życia, a nie śmierci.”

Na uroczystym jubileuszu 10-lecia pojawiła się rodzina spod Wadowic, pani Aleksandra i pan Daniel, którzy adoptowali dwójkę dzieci z Okna Życia. Oliwka ma dziś cztery lat, a Maciuś cztery.

– „Budujemy rodzinę na prawdzie – dzieci wiedzą, że pochodzą z Okna Życia. To daje im wiedzę o tym, że to Okno służy czemuś dobremu. W tej trudnej historii ich początku życia chcemy w prawdzie oraz w pełni ciepła i miłości prowadzić je dalej w życiu”- powiedział pan Daniel.

„Dziękuję za troskę o Okno Życia i proszę, byście dalej byli jego stróżami. My wszyscy bądźmy przyjaciółmi tego Okna i bądźmy jak ono świadkami miłości i troski o życie” – podziękował na zakończenie kard. Stanisław Dziwisz, zwracając się szczególnie do sióstr nazaretanek, krakowskiej Caritas i Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

 

JB
Źródło: niedziela.pl

Nasze inicjatywy