Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

100 tys. osób na Marszu dla Życia w Waszyngtonie

19 stycznia w piątek po raz 45 ulicami Waszyngtonu przeszedł Marsz dla Życia. Do uczestników manifestacji przemawiał prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. W przemówieniu zadeklarował, że jego administracja zawsze będzie bronić „prawa do życia”. Zaznaczył, że Amerykanie są „coraz bardziej pro–life”.

Marsz odbywa się zawsze w okolicach 22 stycznia, w niechlubną rocznicę decyzji Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych z 1973 r. o legalizacji aborcji w całym kraju. Sąd Najwyższy głosami siedmiu sędziów przeciwko dwóm przepchnął ustawę zezwalającą na przerywanie ciąży. Marsz dla Życia odbywa się od 1974 roku. Jego założycielką była katolicka aktywistka Nellie Gray.

marsz-dla-zycia-waszyngton-2018-02

Hasłem tegorocznego marszu były słowa „Miłość ratuje życie”. Wzięło w nim udział ok. 100 tys. osób. Marsz jest publicznym opowiedzeniem się po stronie życia, wyrazem radości z istnienia, rodziny i dzieci.

Po raz pierwszy w Marszu za Życiem udział wziął prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który zapewnił o swoim poparciu i zapowiedział działania na rzecz ochrony życia. Zwracając się do tysięcy osób zgromadzonych na błoniach National Mall w Waszyngtonie, prezydent USA powiedział:

„Pochodzicie z różnych miejsc, środowisk, ale wszyscy zbieracie się tu w jednym pięknym celu: budowy społeczeństwa, w którym życie jest celebrowane, chronione i doceniane”.

Prezydent USA stwierdził, że Marsz dla Życia jest zbudowany z miłości:

„Wy kochacie każde dziecko urodzone i nienarodzone, wierzycie, że każde życie jest święte, że każde dziecko jest cennym darem od Boga”.

Prezydent skrytykował obowiązujące w niektórych stanach prawo zezwalające na przeprowadzenie aborcji nawet do dziewiątego miesiąca ciąży.

„To jest złe i to musi zostać zmienione”.

Przypomniał, że takie przepisy prawne istnieją m.in. w Chinach i Korei Płn. Dodał, że zgodnie ze statystykami tylko 12 proc. Amerykanów popiera aborcję na życzenie w każdym ze stadiów ciąży, a Amerykanie są „coraz bardziej pro-life”.

Marsz zakończył się modlitwą w Narodowym Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia.

 

JB
Źródło: tvp.info
Fot.: lifesitenews.com

Nasze inicjatywy