Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

4 tys. osób na Marszu dla Życia w Poznaniu

Ulicami Poznania przeszedł kolejny Marsz dla Życia pod hasłem „Z rodziną najlepiej…”. W wesołym pochodzie wzięło udział ok. 4 tys. osób. Uczestników i organizatorów pozdrowił w specjalnym przesłaniu Papież Franciszek.

Przed Marszem głos zabrał ks. abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który odczytał pozdrowienie przekazane przez Papieża Franciszka. Papież w swoim pozdrowieniu wyraził zadowolenie, że „tak wielu ludzi, dla których troska o rodzinę i obronę życia to zadania o fundamentalnym znaczeniu, idzie w pochodach ulicami miast Polski i innych krajów świata, by manifestować miłość do życia i potrzebę jego ochrony”.

Ojciec Święty życzył też uczestnikom Marszu, aby zdołali „przekonać wiele środowisk, że każde poczęte dziecko jest wizerunkiem Chrystusa, który kocha życie i jest niepowtarzalnym darem dla rodziny oraz społeczeństwa”. Zachęcił w nim również „do promowania prawdziwych wartości ludzkich, moralnych i duchowych w obronie osoby i rodziny, szczególnie do poszanowania życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci”.

Organizatorzy przedstawili także przesłanie tegorocznego Marszu, w którym zwracali uwagę na wartość rodziny i każdego życia – Nie jest nam obojętny los najsłabszych, tych co sami bronić się nie mogą, dlatego wychodzimy dziś na ulicę naszego miasta, by pokazać, jak wielu jest ludzi, którzy są za życiem.

Marsz dla Życia wyruszył o godz. 15:45 i przeszedł w kierunku Katedry Poznańskiej – „W Marszu panowała szczególnie ciepła atmosfera z uwagi, że wzięło w nim udział wiele rodzin z dziećmi. Poprzez wspólny śpiew i okrzyki wyrażaliśmy radość ze swojego życia.”– tłumaczy Natalia Konopacka, koordynator tegorocznego Marszu dla Życia.

Marsz dla Życia tradycyjnie poprzedził festyn rodzinny na Placu Wolności. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. malowanie twarzy, puszczanie dużych baniek mydlanych, czy zabawa z chustą klanza. Podczas festynu rozstrzygnięto konkurs na najlepszy komiks, którego uczestnicy mieli dokończyć hasło tegorocznego Marszu „Z rodziną najlepiej…”. Zwycięską pracę wykonała Zofia Ciesielska ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu. Na placu swój finał miała też 4. edycja akcji Pieluszka dla Maluszka. – „W tym roku udało nam się przekroczyć liczbę 100 tys. zebranych pieluch. Przekazane dary wesprą potrzebujące rodziny, które zdecydowały się na przyjęcie życia” – mówiła Stefania Superczyńska, koordynator akcji. Na scenie zagrał poznański zespół Risen, który premierowo wykonał utwór „Biegnij”, napisany i skomponowany specjalnie z myślą o Marszu dla Życia.

Na zakończenie obrońcy życia modlili się w Katedrze, gdzie odprawiono Eucharystię pod przewodnictwem bpa Damiana Bryla. W homilii podkreślił, aby entuzjazm związany z Marszem nie był jednorazowym wydarzeniem, ale głębszą refleksją skłaniającą do dobrego działania. Zachęcił również do modlitwy w intencji każdej rodziny, aby jak najlepiej wypełniała swoje obowiązki.

Utwór „Biegnij” zespołu Risen promujący poznański Marsz dla Życia

JB
Źródło: deon.pl, marszdlazycia.pl
Fot.: Ł. Antczak/marszdlazycia.pl, Fundacja Głos dla Życia

Nasze inicjatywy