Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

40 dni dla Życia!

Fot.: duchowaadopcjadziecka.wordpress.com

Przez 40 dni Wielkiego Postu bezustannie z różnych stron Polski będzie płynęła modlitwa o Życie i dla Życia. Idea 40 dniowej krucjaty modlitewnej „40 Dni Dla Życia” zrodziła się w Stanach Zjednoczonych. Tam właśnie katolicy przed klinikami aborcyjnymi modlą się bezustannie – w dzień i w nocy, przez 40 dni. Dzięki ich modlitwom w roku 2011 uratowano od aborcji 3599 dzieci i ich matek. W ubiegłorocznej edycji w inicjatywie wzięło udział ponad 250 miast w 9 krajach.

Każda osoba, która zgłosi się do akcji dostanie swój jeden dzień z dokładnie określoną godziną tak, by modlitwa trwała bezustannie. W tym czasie można modlić się na różańcu, Koronką do Bożego Miłosierdzia czy innymi modlitwami tak, aby płynąca modlitwa, była pełna zaangażowania i wiary.

Wystarczy wejść na stronę: http://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com/ (DADP) i wypełnić podany tam formularz. 40 dni to 960 godzin modlitwy! I tyle osób potrzeba, by odbyła się Krucjata! Bądź jedną z tych osób – zgłoś się i módl razem z nami!

Strona powstała pod patronatem Księdza Biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej Kazimierza Gurdy. Szerzy ona idee Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Poprzez tę stronę można podjąć się dziewięciomiesięcznej modlitwy w obronie życia niewinnego dziecka. Znajduje się na niej m.in. formuła przyrzeczenia. Współtworząc imienny spis osób podejmujących się Adopcji, można zobaczyć jak wiele osób broni życia. Również rodzice oczekujący narodzin lub starający się o dziecko mogą złożyć swoją intencję – do czasu narodzin ich dziecka będzie towarzyszył im Duchowy Ratownik. Duchowym Ratownikiem może pozostać każdy, kto pragnie otaczać modlitwą rodzinę zgłaszającą intencję. Na stronie znajdują się gotowe formularze dla osób podejmujących Duchową Adopcję, a także skrzynka intencji dla rodziców oraz formularz dla pragnących pozostać Duchowymi Ratownikami.

Joanna Banasik

 

Nasze inicjatywy