Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

„40 Dni dla Życia”

W Niedzielę Palmową, 20 marca 2016 roku, ulicami Legnicy przejdzie ósmy już Legnicki Marsz dla Życia i Rodziny. W ramach przygotowania do tego Marszu po raz szósty odbędzie się modlitewna krucjata w intencji życia poczętego – „40 Dni dla Życia”

W tym roku hasłem przewodnim Marszu dla Życia i Rodziny będą słowa: „Ogłaszamy Miłosierdzie”. Głównym nurtem przygotowania do Marszu jest krucjata modlitewna „40 Dni dla Życia”, która swoje źródło ma w Stanach Zjednoczonych. Uczestnicy inicjatywy mają nadzieję, że modlitwa ta również w Polsce przyczyni się do powstrzymania plagi aborcji.

„To nasze duchowe wsparcie dla tych, którzy w wielu miejscach na świecie, przed klinikami aborcyjnymi upominają się o szacunek dla życia nienarodzonych” – powiedział ks. Janusz Wilk, koordynator modlitwy.

Zainteresowanie, jakie wzbudziła krucjata w 2012 roku, kiedy to na rynku legnickim stanął namiot modlitewny, zainspirowało Organizatorów, by uczynić to wydarzenie bardziej dostępnym. Trzy lata temu „40 Dni dla Życia” przyjęło charakter nieustannej modlitwy zadeklarowanych osób i wspólnot.

Krucjata modlitewna „40 Dni dla Życia” odbywa się już po raz szósty. Zapraszamy do zgłaszania się telefonicznego i podejmowania czuwania w swoich domach lub wraz z grupami w kościołach. Rodzaj modlitwy jest dowolny. Ważne by wspólnie zachować ciągłość czuwania w intencji życia przez 960 godzin w dzień i w nocy.

Modlitwa rozpocznie się 10 lutego, w środę popielcową, o godzinie 12-stej, a zakończy w Niedzielę Palmową wraz z rozpoczęciem Ósmego Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny.

Biuro Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej przyjmuje zgłoszenia na wybrane godziny od osób zainteresowanych przyłączeniem się do wspólnej modlitwy. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00 pod numerem tel. 513 129 362.

Serdecznie zapraszamy do zadeklarowania się do wspólnotowej modlitwy w intencji nienarodzonych dzieci.

 

JB
Źródło: ksm.legnica.pl, glosdlazycia.pl

Nasze inicjatywy