Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

9 dni w intencji życia każdego poczętego dziecka

Fot.: hozana.org

Przez 9 dni Francja będzie modlić się w intencji poczętego życia. Błogosławiąc ten wielki ruch modlitwy, Ojciec Święty Franciszek wezwał cały Kościół do jednoczesnej modlitwy w intencji każdego poczętego ludzkiego życia.

W 2010 roku ówczesny Ojciec Święty Benedykt XVI zapoczątkował tą wielką modlitwę wyrażając wielką troskę o życie poczęte. 28 listopada miliony katolików na całym świecie wezmą udział w modlitwie w intencji każdego poczętego życia. Aby się do tego przygotować należy od 19 do 28 listopada (9 dni) ofiarować za 9 miesięcy, które spędziliśmy w łonie matki. Każdego kolejnego dnia nowenny powierzamy Bogu kolejny miesiąc swojego życia. Życie maleńkiego dziecka w łonie matki jest darem Boga, które człowiek, szczególnie wierzący chrześcijanin, ma obowiązek chronić przed wszelkim niebezpieczeństwem i złem.

Aby przygotować się do tej modlitwy francuzi proponują nowennę dziewięciodniową podczas, której będą modlić się i doskonalić do dalszych działań, aby lepiej przyjmować nowe życie. Od 19 listopada przez 9 dni trwania nowenny uczestnicy modlitwy będą otrzymywać informacje i materiały bioetyczne. Każdego dnia będą śledzić rozwój dziecka od poczęcia aż do jego narodzin. Istnieje możliwość dołączenia się do modlitwy i do całej akcji pod adresem: veilleespourlavie.com

JB/MP
Źródło: hozana.org

Nasze inicjatywy