Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

92 % chce zakazania aborcji

Budynek Axel Springer w Hamburgu, wydawcy Newsweeka, fot. Wikimedia Commons

Aż 92% internautów, którzy wzięli udział w sondażu na stronie internetowej Newsweeka Polska opowiedziało się za zakazem aborcji.

Sondaż został umieszczony pod artykułem na temat tzw. „turystyki aborcyjnej”.

Internauci odpowiadali na pytanie: „Czy prawo dotyczące aborcji powinno być zmienione?”.

Mieli do wyboru cztery opcje. Na dzień 3 czerwca 2014 r. wyniki sondy były następujące.

6 % głosujących wybrało opcję „Tak, powinno zostać zliberalizowane”. Za pozostawieniem obecnego „kompromis” opowiedziało się 2 % głosujących. Nikt nie wskazał opcji „Nie wiem/Trudno powiedzieć”.

Natomiast olbrzymia większość, bo aż 92 % wskazało opcję, że prawo „powinno zostać zaostrzone – należy zakazać aborcji”.

Wynik ten na stronie internetowej www.polska.newsweek.pl jest z pewnością zaskoczeniem dla tego środowiska. Zwłaszcza, że sondaż umieszczono pod artykułem, którego wymowa była jasna – Polki mają rzekomo źle, że nie mogą swobodnie dokonywać aborcji.

Skąd więc tak zdecydowanie inny wynik sondażu w stosunku do sugestii zawartych w tekście? Czy nie jest jednak tak, że nawet czytelnicy Newsweeka mają dość fałszowania rzeczywistości o rozwoju prenatalnym człowieka? Podczas aborcji niszczone jest ludzkie życie, a na to żaden otwarty na prawdę, zdroworozsądkowy człowiek zgodzić się nie może.

Sonda internetowego wydania Newsweeka Polska można zobaczyć tutaj

za: polska.newsweek.pl

Nasze inicjatywy