Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Aborcja niezgodna z Konstytucją

Według stanowiska prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, aborcja wykonywana ze względów eugenicznych jest niezgodna z Konstytucją.

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro uznał, że tzw. aborcyjna przesłanka eugeniczna zawarta w ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży jest niezgodną z Konstytucją. Opinia Prokuratora została wydana odnośnie wniosku posła Bartłomieja Wróblewskiego skierowanego do Trybunału Konstytucyjnego.

„Opinia prokuratora nie jest elementem koniecznym do podjęcia prac nad wnioskiem przez Trybunał, głos Zbigniewa Ziobry jest dodatkowym wzmocnieniem naszego stanowiska. Argumenty konstytucyjne w tej sprawie są bardzo mocne i wskazują na niekonstytucyjność obowiązujących w Polsce przepisów”. – mówił poseł Wróblewski.

W uzasadnieniu stanowiska prokurator generalny przytoczył argumenty wskazujące, że „konstytucyjnie chronione wartości takie jak życie i godność człowieka dotyczą także ludzi w prenatalnej fazie rozwoju niezależnie od stanu ich zdrowia”.

W dokumencie padają także fundamentalne słowa: „za podstawowy obowiązek należy uznać zapewnienie przez Rzeczpospolitą Polską każdemu człowiekowi prawnej ochrony życia, a zatem również życia w fazie prenatalnej”.

 

JB
Źródło: naszdziennik.pl

 

Nasze inicjatywy