Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Aktywistki Femenu aresztowane

Aktywistka Femenu aresztowana podczas próby zakłócenia Marszu dla Życia w Madrycie, fot. LifeNews.com

Pięć aktywistek feministycznego Femenu, które usiłowały zakłócić Marsz dla Życia w stolicy Hiszpanii, zostało aresztowanych przez policję.

Kobiety zastosowały swój tradycyjny sposób działania – wystąpiły w topless. Dodatkowo górna część ciała była wymalowana w biało-czarne pasy a na twarzy wymalowano czaszkę. Członkinie Femenu wykrzykiwały przy tym hasło: „Pro-life to ludobójstwo”.

W iście nienawistny sposób Femen skomentował później swoją akcję na stronie internetowej, nazywając obrońców życia i katolików faszystami i neonazistami. Napisano tam również: „Nasze ciała należą do nas” a także: „Pro life idźcie do piekła”.

Osoby postronne dawały upust swej złości z powodu zachowania aktywistek Femenu, które próbowały przeszkodzić w marszu. Kobiety zostały w końcu aresztowane przez policję z powodu popełnienia przestępstwa nieprzyzwoitego zachowania w miejscu publicznym.

W Madryckim marszu „Sí a la vida” („Tak dla życia”), który odbył się 23 marca br. wzięło udział 100 tys osób. Komentując wydarzenie, Lorena Díaz, rzecznik hiszpańskiej organizacji Prawo do Życia, powiedziała: „Nie możemy pozwolić, by każdego dnia umierało 300 dzieci w aborcji”.

Manifestacja w Madrycie miała charakter otwarty, bezwyznaniowy i apolityczny. Na zakończenie został odczytany manifest, w którym organizatorzy domagali się od rządu m.in. realnego wsparcia dla kobiet w ciąży, skutecznej polityki prorodzinnej oraz uznania „macierzyństwa i życia za dobro społeczne, które jest cenione i wspierane”.

 

Aresztowane feministki Femenu, fot. LifeNews,.com

Aresztowane feministki Femenu, fot. LifeNews,.com

za: LifeNews.com

Nasze inicjatywy