Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Chce kontroli urodzeń w Afryce

Al Gore, fot. Wikimedia Commons

Wiceprezydent USA i laureat Nagrody Nobla, Al Gore domaga się narzucenia Afryce standardów kontroli urodzeń. Polityk zaprezentował swoją propozycję przemawiając pod koniec stycznia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Komentatorzy dziwią się, że nie został nazwany rasistą.

Al Gore obwieścił, że kontrola urodzeń powinna być istotnym elementem „globalnej filantropii”. Wychwalał szczególnie fundację Billa i Melindy Gates, która zaangażowana jest m.in. w promowanie „praw reprodukcyjnych” w Afryce. Kryje się za tym wyrażeniem uławienie w dostępie do antykocnepcji i aborcji.

Jak zauważył „wszędzie dostępna kontrola płodności – tak by kobiety mogły wybrać liczbę dzieci i przestrzeń dla nich – jest kluczowa dla przyszłego kształtu ludzkiej cywilizacji”.

Polityk zaangażowany jest od wielu lat w problematykę tzw. globalnego ocieplenia i ochrony naturalnego środowiska. Kontrola urodzeń (a więc także niszczenie ludzi w okresie prenatalnym) ma według niego przyczynić się do ograniczenia zanieczyszczenia i powstrzymania zmian klimatycznych.

Al Gore idealnie wpisuje się ze swoją wizją w perspektywę, wyrażoną przez krytyków skrajnego ekologizmu: „wymordujmy ludzi, zagrażają naturalnemu środowisku”.

za: lifenews.com

Nasze inicjatywy