Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Alfie Evans – mały wojownik walczy z nieludzkim sądem

Brytyjski sąd apelacyjny odrzucił apelację rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa ws. decyzji sądu niższej instancji o zaprzestaniu podtrzymywania go przy życiu i braku zgody na przewiezienie chłopca do Włoch.

Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że odłączony od aparatury chłopiec nie może zostać zgodnie z życzeniem rodziców przetransportowany do Włoch, gdzie miałby opiekę i możliwość godnego życia i godnego odejścia.

Lekarze argumentowali przed sądami, że u chłopca doszło do nieodwracalnych zmian w mózgu, które pozbawiły go zmysłów wzroku, słuchu, smaku i czucia, a dalsza terapia „nie jest w jego najlepszym interesie” i może być nie tylko „daremna”, ale także „nieludzka”.

W sprawie dwuletniego chłopca głos zabrał prezydent Polski Andrzej Duda. „Alfie Evans musi zostać ocalony, modlimy się za ciebie i twoje wyzdrowienie!” – napisał po angielsku na Twitterze prezydent Duda.

Przed ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie trwa akcja „God Save Alfie Evans”. Wydarzenie ma charakter pokojowy i polega na zapalaniu świeczek lub zniczy pod ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie po to, aby poruszyć sumienia Brytyjczyków, w których rękach jest obecnie opieka medyczna nad chłopcem.

Tata chłopca podziękował Polakom za wsparcie:

„Polska jest niesamowita (…) Nie do wiary jak bardzo nas wspieracie (…) Jestem oszołomiony. Nawet nie wiecie ile znaczy dla mnie i dla Kate, że inny kraj, prezydent innego kraju ujął się za nami. Nie wiemy jak Wam dziękować. Jesteśmy oszołomieni wsparciem jakie wysyłacie naszej rodzinie i Alfiemu”.

Chłopiec ma prawo do godności życia i godnego odejścia, ale wtedy kiedy przyjdzie na to czas.

Nadal aktywne są petycje:

PETYCJA THOMASA EVANSA DO KRÓLOWEJ ANGIELSKIEJ

https://tinyurl.com/petycjaQE2

PETYCJA DO PREZYDENTA DUDY O NADANIE ALFIEMU POLSKIEGO OBYWATELSTWA

https://tinyurl.com/PrezDuda

PETYCJA DO DYREKCJI SZPITALA ALDER HEY

http://www.citizengo.org/pl/lf/148038-ratujmy-alfiego-evansa

 

Fot.: Kate James, Alfies Army Official/Facebook

 

Nasze inicjatywy