Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Amerykanie: aborcja nielegalna

Fot. Wikimedia Commons

Według sondażu opublikowanego 6 marca br. przez stację CNN 58 % Amerykanów chce by, aborcja całkowicie lub w większości przypadków uznana została za nielegalną.

Obrońcy życia w USA cieszą się większym wsparciem społecznym. 20 % respondentów domaga się, by aborcja w każdej sytuacji została zakazana. Dodatkowo 38 % badanych chce, by w większości przypadków aborcja była nielegalna.

Tylko 27 % Amerykanów – tak jak Planned Parenthood czy prezydent USA Barack Obama – uważa, że aborcja powinna być zawsze dopuszczalna. Z kolei 13 % uważa, że aborcja ma być legalna w większości przypadków.

Okazuje się, że generalnie zwolennicy aborcji w USA (40 %) są w mniejszości. Znaczna większość Amerykanów (58 %) domaga się całkowitego zakazu lub istotnego ograniczenia zabijania dzieci poczętych.

Co więcej, Amerykanie nie chcą finansowania aborcji z pieniędzy podatników. Sondaż CNN podkreśla: 56 % badanych sprzeciwia się tego rodzaju praktyce, a 39 % popiera finansowanie aborcji z środków publicznych.

Organizacja Amerykanie United for Life skomentowała wyniki sondażu dla lifenews.com: „Skończenie z publicznym finansowaniem aborcji jest najbardziej oczywistą i bezsporną rzeczą w Ameryce. Ten sondaż podkreśla potrzebę ochrony amerykańskich podatników przed przymusowym finansowaniem aborcji czy pigułek i środków służących zakończeniu życia człowieka. Biorąc pod uwagę to, co wiemy o śmierci nienarodzonych dzieci i  niebezpiecznych, nawet śmiertelnych, skutkach aborcji dla kobiet, musimy podjąć działania, aby zakończyć udział podatników w przymusowym finansowaniu aborcji”.

za: lifenews.com

Nasze inicjatywy