Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Anioł Torunia dla ks. Tomasza Kancelarczyka

Nagroda została przyznany księdzu Tomaszowi przede wszystkim za wieloletnią pracę na rzecz osób z niepełnosprawnością umysłową, obronę życia od poczęcia, Wolontariatu i pracy z młodzieżą.

W dniu 30.09.2012 r., w przepięknym Dworze Arktusa w Toruniu Ks. Tomasz Kancelarczyk – Asystent Kościelny Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Szczecinie, kapelan Wspólnoty „Wiara i Światło” i Przewodniczący Sekretariatu Marszu dla Życia przy Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, otrzymał niezwykłe wyróżnienie – statuetkę Anioła Torunia.

Od 7 lat do corocznej nagrody prezydenta miasta Torunia nominowani są wyróżniający się społecznicy, którzy „ofiarnością i zaangażowaniem zmieniają na lepsze życie” innych. Anioł – najważniejszy symbol herbu Torunia oraz innych miejskich znaków obecny jest w życiu i mentalności mieszkańców tego miasta od bardzo dawna. Szklane statuetki anioła mają dla Torunian niezwykle symboliczny wymiar i wręczane są laureatom w czasie uroczystej gali z okazji Święta św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

Laureat odebrał statuetkę w obecności Prezydenta miasta,  przewodniczącego Okręgowego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, przedstawicieli samorządu i różnych organizacji pozarządowych oraz Zespołu Młodych Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” ze Szczecina, którzy nie tylko swojemu Księdzu towarzyszą wszędzie, ale również mu gratulują i za niego się nieustannie modlą.

Nasze inicjatywy