Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Antykoncepcja zwiększa ryzyko samobójstw

Fot.: Areeya/FreeDigitalPhotos

„American Journal of Psychiatry” podaje, że istnieją ścisłe powiązania między stosowaniem antykoncepcji hormonalnej, a samobójstwami i próbami samobójczymi.

Badacze z Danii przebadali ogólnokrajowe rejestry, które dostarczyły szokujących informacji na temat stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych, prób samobójczych i samobójstw.

Z analizy tych badań wynika, że wśród kobiet, które stosowały antykoncepcję hormonalną ryzyko próby samobójczej jest prawie dwukrotnie wyższe, niż wśród tych, które nigdy tego nie robiły. Jeśli zaś chodzi o samobójstwo popełnione, to ryzyko takiego działanie jest wśród kobiet stosujących antykoncepcję trzykrotnie wyższe, niż wśród tych, które nigdy tego nie robiły..

Jak podkreśla Øjvind Lidegaard, ginekolog z Rigshospitalet, Copenhagen – „Kobiety muszą być świadome z potencjalnie szkodliwego wpływu antykoncepcji hormonalnej, tak by mogły poszukać alternatywy, gdy zobaczą u siebie pierwsze objawy depresji związanej ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej.”

Alternatywą antykoncepcji hormonalnej są naturalne metody rozpoznawania płodności i niepłodności w cyklu. Kobiety są płodne tylko kilka dni w cyklu, w odróżnieniu od mężczyzn, którzy są płodni przez cały czas. Dlatego tak ważne jest znajomość naturalnych metod rozpoznawania płodności i niepłodności w cyklu oraz właściwe zrozumienie organizmu kobiety.

 

JB
Źródło: malydziennik.pl

 

Nasze inicjatywy