Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Australia: Kościół przeciwko adopcji dzieci przez homoseksualistów

Rząd w Australii ma wkrótce poddać głosowaniu ustawę w sprawie zezwolenia homoseksualistom na adoptowanie dzieci. Kościół katolicki w Australii wystąpił ze zdecydowaną krytyką.

Poważny niepokój budzi fakt, że ta ustawa ma być przyjęta bez żadnych wyjątków. Wyznawana wiara i sprzeciw sumienia według nowej ustawy nie byłyby brane pod uwagę. Wszystkie ośrodki katolickie zostałyby zmuszane do pośredniczenia w adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Za odmówienie oddania dziecka homoseksualistom groziłyby konkretne kary, sankcjonowane przez nowe prawo.

Decyzję rządu popiera australijski minister ds. równości Martin Foley stwierdził, że jest dumny z tego, iż jego kraj „usuwa z prawa adopcyjnego jawną dyskryminację”. Natomiast metropolita Melburne abp Denis Hart nazwał te działania „atakiem na wolność religijną i wolność sumienia”. Zapowiedział, że jeśli ustawa przejdzie Kościół katolicki zamknie prowadzone przez siebie agencje charytatywne.

Ogrom badań naukowych pokazuje, że dla dzieci najlepsze jest gdy wychowują je matka i ojciec, zaangażowani w trwały związek małżeński. Prof. Mark Regnerus przeprowadził badania w których dowiódł, że dzieci wychowane przez pary homoseksualne miały znacznie gorsze wyniki w 25 spośród 45 punktów branych pod uwagę w czasie badań. Dzieci par homoseksualnych m.in. o wiele częściej (w porównaniu z tymi mającymi matkę i ojca) miały kłopoty z prawem, częściej paliły marihuanę i częściej myślały o samobójstwie; jest wśród nich ponad 3 razy więcej bezrobotnych niż wśród tych, które miały rodziny normalne, czyli matkę i ojca; prawie 4 razy więcej wychowanków par homoseksualnych korzysta z pomocy społecznej.

 

JB
Źródło: stopgender.pl, opoka.org.pl

Nasze inicjatywy