Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Będzie mniej klinik aborcyjnych

Flaga stanowa Luizjany, fot. Wikimedia Commons

Legislatura stanowa w Luizjanie najprawdopodobniej przyjmie nowe prawo – the Unsafe Abortion Protection Act (HB 388), które ograniczy liczbę klinik aborcyjnych.

Ustawa wymusza na ośrodkach aborcyjnych bardziej bezpieczne standardy opieki nad kobietą i wyższe standardy medyczne. Obrońcy życia spodziewają się zamknięcia trzech z pięciu klinik należących do Planned Parenthood.

Tego rodzaju rzeczy obserwowano w innych stanach, które przyjmowały podobne prawo. Np. w Teksasie aż 20 klinik aborcyjnych zostało zamkniętych, gdyż nie mogły one zapewnić podstawowych standardów bezpieczeństwa i zdrowia dla kobiet.

Benjamin Clapper, kierujący organizacją Louisiana Right to Life w rozmowie z portalem LifeNews.com, skomentował przygotowanie nowego prawa następująco: „HB 388 ochroni kobiety przed przemysłem aborcyjnym Luizjany, który często jest bardziej zainteresowany sprzedażą aborcji, niż zdrowiem i bezpieczeństwem kobiet”.

Natomiast dr Damon Cudihy, położnik i ginekolog z Lafayette, który pomaga kobietom cierpiącym z powodu powikłań po aborcji, powiedział, że kliniki aborcyjne nie powinny mieć „specjalnych luk dla zainteresowanych” i podlegać niższym standardom opieki zdrowotnej, niż te, które muszą spełniać inne ośrodki medyczne.

za: LifeNews.com

Nasze inicjatywy