Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Białystok. Naprotechnologia będzie finansowana z publicznych pieniędzy

Naprotechnologia w Białymstoku będzie finansowana z publicznych pieniędzy tak zadecydowali Radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy przeznaczą 100 tysięcy złotych na leczenie niepłodności.

W 28-osobowej Radzie Miasta Białystok za przyjęciem budżetu na 2016 r. głosowało 27 radnych, nikt nie był przeciw, tylko jedna osoba wstrzymała się od głosu. 100 tys. złotych ma być przeznaczone na opracowanie i wdrożenie programu naprotechnologii. Wkrótce miasto ma ogłosić konkurs aby wyłonić placówkę, która skorzysta z tych funduszy i wdroży u siebie tę metodę.

Naprotechnologia (NaProTECHNOLOGY®) to skrót od nazwy Natural Procreative Technology (Technologia Naturalnej Prokreacji). Naprotechnologia jest wyzwaniem XXI wieku, system ten oferuje zarówno leczenie farmakologiczne jak i chirurgiczne, harmonizujące z układem rozrodczym kobiet, opartych na najnowocześniejszych osiągnięciach współczesnej medycyny. Według dr. T. Hilgersa sięgającym nawet ok 80 procent w czasie do 2 lat od rozpoczęcia leczenia. Twórcą Naprotechnologii jest prof. Thomas Hilgers, który wraz ze swoim zespołem lekarzy od ponad 30 lat pracuje i analizuje cykle miesiączkowe kobiet. Dzięki tym badaniom udało się odkryć wiele przyczyn zaburzeń płodności.

Jest to połączenie fachowej wiedzy o fizjologii kobiety z praktyką, która staje się służbą drugiemu człowiekowi. Naprotechnologia skupia się na całościowym podejściu zarówno do kobiety, jak i do małżeństwa mającego problem z poczęciem dziecka.

 

JB
Źródło: fronda.pl

 

Nasze inicjatywy