Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Biskup Wątroba dziękuje za inicjatywę Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

Fot: Wikimedia Commons / Ludmiła Pilecka

Bp Jan Wątroba, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP i ordynariusz diecezji rzeszowskiej, skierował list do dr. Pawła Wosickiego, Prezesa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. W liście dziękuje m.in. za inicjatywę „Kochamy każde dziecko”.

Nawiązując do słów św. Jana Pawła II na temat Ewangelii życia, ordynariusz rzeszowski napisał: „Od wielu lat jesteśmy świadkami wytężonych działań Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia na rzecz głoszenia tej Ewangelii życia nie zważająca na pojawiające się trudności i konsekwentne dążenie do tego, aby każde ludzkie życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci było otoczone troską”.

Duchowny odniósł się także do inicjatywy „Kochamy każde dziecko”, która „poprzez Apel do Polskich Parlamentarzystów zmierza do tego, aby chronić w sposób integralny każde dziecko niezależnie od jego kondycji rozwojowych, zdolności intelektualnych czy warunków poczęcia. Wasza inicjatywa, chciałbym to zaznaczyć z radością, dąży także do tego, aby zapewnić opiekę wszystkim matkom, które z różnych względów doznają problemów i nacisków z powodu oczekiwania na dziecka”.

Bp Jan Wątroba udzielił swego błogosławieństwa wszystkim, którzy zaangażowani są w kampanię „Kochamy każde dziecko”.

Pełny tekst listu bp Jana Wątroby

Nasze inicjatywy