Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Bojkot Mozilly!

Fot. Wikimedia Commons

Międzynarodowy Zespół CitizenGO wezwał do bojkotu firmy Mozilla, która zwolniła dyrektora zarządzającego tej firmy – Brendana Eicha za to, że opowiedział się za normalną definicją małżeństwa.

Autorzy apelu napisali:

„Dołączmy do ponad 50 tys. użytkowników z całego świata, którzy poprzez udział w niniejszej kampanii odinstalowali przeglądarkę Mozilla Firefox i zrezygnowali z używania produktów tej firmy. Nasze stanowisko powinno być jasne: >>Nie wspieramy firmy, która jest przeciwko małżeństwu, wolności wypowiedzi i prawu do postępowania w zgodzie ze swoim sumieniem!<<. Brendan Eich, dyrektor zarządzający firmą Mozilla (obecnie już były dyrektor), który tworzył przeglądarkę Firefox, został zmuszony przez Zarząd do zrezygnowania ze swojej funkcji po tym, jak wsparł słuszną definicję małżeństwa jako związku jednej kobiety z jednym mężczyzną”.

Co było bezpośrednią przyczna zwolnienia Eicha?

„Brendan Eich złożył darowiznę w wysokości 1000 dolarów na rzecz kampanii, której celem była ochrona powyższej definicji małżeństwa w Kalifornii. Grupy LGBT domagały się od Zarządu Mozilli wyrzucenia dyrektora B. Eich’a, a ten postąpił zgodnie z ich żądaniem”.

Zespół CitizenGO nazwał akcję NO-Zilla. „Firma Mozilla powinna odczuć reakcję konsumentów. Odinstalujmy przeglądarkę Firefox z naszych komputerów!” – wezwali autorzy apelu.

Dołącz do bojkotu tutaj

Nasze inicjatywy