Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Bractwo Małych Stópek broniło życia w Rzymie

Do Wiecznego Miasta wyruszyła ponad 50-osobowa grupa obrońców życia ze Szczecina. Bractwo Małych Stópek wraz z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, organizatorem Szczecińskiego Marszu dla Życia, po raz kolejny wzięła udział w rzymskim Marcia per la Vita. Polacy wraz z mieszkańcami stolicy Włoch przemaszerowali w obronie wartości życia.

Szczecińscy obrońcy życia zgromadzeni wokół ks. Tomasza Kancelarczyka, już po raz kolejny wzięli udział w rzymskim marszu dla życia. Jak sami przyznają, o prawa dzieci nienarodzonych, trzeba ze szczególną zaciętością walczyć na arenie międzynarodowej.

Marsz wyruszył w niedzielę 8 maja o godz. 10.00, a zakończył się w południe modlitwą „Regina Caeli” na placu św. Piotra, którą uczestnicy manifestacji odmówili razem z Papieżem Franciszkiem. Ojciec Święty pozdrowił także uczestników marszu. Szczecinianie mieli biało-czerwone flagi oraz chorągwie z hasłami pro-life. Szczecińska młodzież wzięła także flagi promujące Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Co roku w rzymskim Marszu dla Życia, bierze udział ok. 150 grup i stowarzyszeń katolickich, ale również buddyjskich i protestanckich, które tak jak Bractwo Małych Stópek prowadzą działalność na rzecz obrony dzieci nienarodzonych. Organizatorzy marszu chcą mu nadać charakter ponad wyznaniowy i ponadpartyjny, a jego data jest wybrana nie bez przyczyny. Właśnie w maju 1978 r. została we Włoszech wprowadzona ustawa, dopuszczająca dokonanie aborcji.

 

JB
Źródło: Fundacja Małych Stópek

 

Nasze inicjatywy