Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Celebrujmy święto Młodzianków – męczenników

Z takim apelem wystąpiła Polska Federacja Ruchów Obrony Życia. Święto nawiązuje do zbrodni Heroda, a współcześnie przypomina o wielkim problemie – braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są: aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro, czy eutanazja – podkreślają działacze pro-life. Kościół katolicki wspomina 28 grudnia w liturgii dzieci zamordowane tego dnia z rozkazu Heroda.

Obrońcy życia przypominają, że święto to jest szczególną okazją do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. To także dzień, który przypomina wyjątkowy dar jakim zostaliśmy obdarzeni – życie nasze i naszych bliźnich – dodają.

Tradycyjnie już 28 grudnia, kiedy przypada święto Młodzianków w wielu miejscach w Polsce odprawiane są Msze święte w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia, po których wyruszają procesje ze świecami. Właśnie tego dnia wiele osób podejmuje przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zaapelowała również o modlitwę w intencji Mary Wagner, działaczki pro-life, aresztowanej i sądzonej w Kanadzie za obronę życia.

Pod apelem podpisał się zarząd Federacji, której prezesem jest dr Paweł Wosicki.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 130 organizacji prorodzinnych. W 2012 r. za swoją działalność została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską.

za: ekai.pl

Nasze inicjatywy