Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

CitizenGO w obronie „Okien Życia”

Fot.: phaendin / FreeDigitalPhotos

Organizacja CitizenGO apeluje do wszystkich o podpisanie petycji w sprawie udzielenia wsparcia walczącemu o „Okna Życia” Rzecznikowi Praw Dziecka.

Komitet Praw Dziecka ONZ wzywa Polskę do likwidacji „Okien Życia” i promowania alternatywnych rozwiązań umożliwiających zrzeczenie się praw do dziecka. Zdaniem Komitetu idea „Okien Życia”, narusza prawo dziecka do tożsamości i jest niezgodna z Konwencją o prawach dziecka. Nie zgadza się z tym Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michalak – „Nie możemy likwidować alternatywy, która może uratować dziecku życie (…) komitet zwraca uwagę na prawo do tożsamości, ale przypominam, że my w tym wypadku mówimy o prymacie prawa do życia”- ocenia Michalak.

Magdalena Korzekwa, menadżer CitizenGO w Polsce apeluje o udzielenie wsparcia Rzecznikowi Praw Dziecka w jego stanowisku wobec „Okien Życia” – „Bardzo zachęcam do tego, aby wesprzeć Rzecznika Praw Dziecka. Niejednokrotnie z panem rzecznikiem nie zgadzaliśmy się, zachęcaliśmy do tego, aby rzeczywiście bronił dzieci – zwłaszcza dzieci nienarodzonych. Tym bardziej warto wesprzeć jego działanie, które staje jasno po stronie prawa do życia. Dlatego bardzo zachęcam do tego, żeby dołączyć do listu, w którym zwracamy się bezpośrednio do Komitetu Praw Dziecka. Popieramy stanowisko Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka. Aby podpisać się pod takim listem, który trafi bezpośrednio do Komitetu Praw Dziecka ONZ w Genewie” – podkreśla Magdalena Korzekwa.

Sprzeciw wobec stanowiska ONZ można wyrazić podpisujący petycję na stronie CitizenGO:

http://www.citizengo.org/pl/30472-w-obronie-okien-zycia-piszemy-do-onz

 

JB
Źródło: CitizenGO

Fot.: phaendin / FreeDigitalPhotos

Nasze inicjatywy