Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Donald Trump zakazał finansowania organizacji proaborcyjnych

Fot.: The White House/ Wikimedia Commons

Prezydent USA Donald Trump podpisał decyzję o zakazie finansowania ze środków państwowych organizacji promujących i popierających aborcje.

Zakaz finansowania aborcji wprowadzony został w 1984 r. przez Ronalda Reagana. Znoszono go, gdy rządzili demokraci. Teraz istnieje zakaz przekazywania federalnych pieniędzy organizacjom pozarządowym dokonującym i promującym aborcję za granicą.

Już w trakcie kampanii wyborczej Donald Trump głośno mówił o swoim stanowisku pro-life. Republikanie z zadowoleniem przyjęli decyzję Trumpa – „Życie jest cennym i świętym darem i powinniśmy robić wszystko, co w naszej mocy, by je chronić” – powiedział Michael Burgess, przewodniczący podkomitetu ds. zdrowia w Izbie Reprezentantów.

W budżecie Stanów Zjednoczonych przewidziano 607,5 mln dolarów na opłacanie zdrowia reprodukcyjnego na świecie. Zbrodnicza organizacja International Planned Parenthood Federation (Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa), działająca w ponad 180 krajach została odcięta od tych funduszy.

 

JB
Źródło: deon.pl

 

 

Nasze inicjatywy