Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Dopóki istnieje prawo do aborcji… Zobacz video

Dr Alveda King, fot. Wikimedia Commons

Walka o prawa obywatelskie nie skończyła się – podkreśla dr Alveda King, bratanica słynnego czarnoskórego pastora dr. Martina Luthera Kinga.

Przemawiając na 44 dorocznej konwencji National Right to Life w Louisville (USA) powiedziała, że aborcja jest dowodem na to, iż nie możemy się cieszyć w pełni wolnością, o którą walczył jej słynny wujek.

Alveda King w przeszłości miała dwie aborcje, chciała dopuścić się trzeciej. Nie miała na nią pieniędzy.

Dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawanych aktywistek pro-life w Stanach Zjednoczonych, kieruje African American Outreach for Priests for Life.

Zaangażowana jest od lat w liczne projekty obrony życia. M.in. wysłała listy do wpływowego grona czarnoskórych kongresmenów (Congressional Black Caucus), by wywierali wpływ na zmianę prawa na rzecz nienarodzonych dzieci.

Mówi wprost i dosadnie: „Czarne dzieci znajdują się w niebezpieczeństwie”. I dodaje: „Dzieci w łonach matek są jak niewolnicy”, jeśli nie mają zagwarantowanego prawa do życia.

Wraz z o. Frankiem Pavone Alveda King uruchomiła nowy projekt Rights50 – nawiązujący do 50 rocznicy przyjęcia ustawy o prawach obywatelskich (Civil Rights Act – 1964 r.).

Jak podkreślają obrońcy życia: prawa obywatelskie zaczynają się dla dziecka już w łonie kobiety. Zobacz ich przesłanie:

za: LifeNews.com

Nasze inicjatywy