Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Dzień Dziecka Utraconego

Fot.: dlaczego.org.pl

15 października na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Dziecka Utraconego. W sposób szczególny w tym dniu wspominamy wszystkie zmarłe dzieciątka.

Każda śmierć dziecka, czy jest to nagły wypadek, wyniszczająca choroba, morderstwo, samobójstwo, poronienie czy śmierć maleństwa w łonie matki, powoduje, że usta rodzica krzyczą: dlaczego? Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie, ale wspólne przeżywanie żałoby pomaga rozbudzić wiarę i nadzieję. Każda śmierć jest trudna do zaakceptowania, tym bardziej śmierć dziecka. Każdy na swój sposób przeżywa stratę. W tym dniu trzeba wspólnie wesprzeć się w cierpieniu i modlić do dobrego Boga w intencji zmarłych przedwcześnie dzieci oraz ich rodzin o dobre przeżycie tego trudnego doświadczenia.

Wychodząc naprzeciw cierpieniom tak wielu małżeństw i rodzin, Fundacja Donum Vitae organizuje obchody tego wyjątkowego dnia w Szczecinie: – godz. 16.00 – wspólna modlitwa przy pomniku Dziecka Utraconego na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Aby wspólnie udać się pod pomnik Dziecka Utraconego zapraszają o godz. 15.30 przy bramie cmentarnej na ul. Ku Słońcu przy Ojcach Salezjanach, – godz. 18.00 – uroczysta Msza święta w intencji dzieci, które odeszły zbyt wcześnie oraz zawiązanie wspólnoty duszpasterskiej rodziców w doświadczeniu śmierci dziecka, parafia p.w. św. Rodziny, ul. Królowej Korony Polskiej 28 w Szczecinie. Dzień Dziecka Utraconego w Warszawie (Służewiec) Msza Św. z okazji Dnia Dziecka Utraconego i jednocześnie inauguracja nowego cyklu spotkań rodziców dziecka utraconego w kościele o. Dominikanów na Służewcu w Warszawie odbędzie się 16.10.2015 (piątek) o godz. 19:30. W czasie mszy zostaną wyczytane imiona i nazwiska zmarłych dzieci (zarówno tych starszych, jak i całkiem maleńkich). Imiona i nazwiska dzieci można zgłaszać na adres: ddu.warszawa@gmail.com.

Dzień Dziecka Utraconego 2015 w Rzeszowie Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia, w ramach obchodzonego Dnia Dziecka Utraconego, zapraszają w czwartek, 15 października, do kościoła Farnego w Rzeszowie na wspólną modlitwę w intencji rodziców, którzy utracili dzieci na różnym etapie ich życia. Modlitwa rozpocznie się o godz. 17.30.

Dzień Dziecka Utraconego w Krakowskich Klinach Msza Św. w intencji Dzieci Utraconych oraz o błogosławieństwo Boże i siłę dla ich rodzin odbędzie się w kościele p.w. św. Rafała Kalinowskiego na krakowskich Klinach (koniec ul. Wicherkiewicza).

Rozpoczęcie o godz. 18.00 różańcem połączonym z paleniem świec, Msza Św. o 18.30. Przed Mszą będzie można postawić ramkę z imieniem dziecka przed ołtarzem. Niech Ich imię wybrzmi głośno…

Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego ul. Bpa Albina Małysiaka 1 30-389 Kraków Wszelkie informacje dotyczące tego co dzieje się w związku z Dniem Dziecka Utraconego w innych miastach i miasteczkach znajdują się na stronie www.dlaczego.org.pl

 

JB
Źródło: dlaczego.org.pl

Nasze inicjatywy