Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Eutanazja w prowincji Quebec?

Fot. Wikimedia Commons

W ciągu najbliższych dni ma odbyć się głosowanie w sprawie legalizacji eutanazji w kanadyjskiej prowincji Quebec.

Procedura rozpoczęła się w marcu 2012 r. Komitet rządowy Quebecu ogłosił wówczas raport – o prowokacyjnej nazwie – „Dying with Dignity” („Umierając z godnością”), w którym wezwał zgromadzenie parlamentarne do legalizacji eutanazji; a dokładnie: do „uznania medycznej pomocy przy umieraniu, będącej właściwym sposobem na  zakończenie życia”).

Projekt Bill 52, który nosi nazwę „Ustawa o opiece przy końcu życia”, został włączony do procesu legislacyjnego w czerwcu 2013 r. W październiku projekt ustawy został przyjęty stosunkiem głosów 84 do 26. Ostateczne głosowanie ma się odbyć w tym tygodniu.

Zdecydowanym przeciwnikiem legalizacji eutanazji jest Kościół. „Spowodowanie śmierci niewinnej isoty ludzkiej jest doprowadzeniem do śmierci własnego ja” – powiedział arcybiskup Montrealu Christian Lépine, odnosząc się do projektu Bill 52.

Jesteśmy wezwani, by bezwarunkowo szanować życie aż do naturalnej śmierci. Jako ludzkie istoty jesteśmy stworzeni, by respektować życie i służyć mu we wszystkich sytuacjach zagrożenia” – stwierdził hierarcha, znany z bezkompromisowej obrony życia i rodziny.

za: lifesitenews.com

Nasze inicjatywy