Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Feministyczna aberracja w Salwadorze

Fot. Wikimedia Commons

Feministki w Salwadorze domagają się dekryminalizacji aborcji, przywołując jako argument przypadki kobiet – dzieciobójczyń.

W 1999 r. w Salwadorze zakazano aborcji. Tak stanowi konstytucja tego kraju. Prawo chroni życie człowieka od momentu poczęcia.

Feministki doszukały się, że aktualnie w więzieniach Salwadoru odsiaduje wyroki 17 dzieciobójczyń. Kobiety brutalnie zabiły swoje dzieci tuż po porodzie (np. dusząc je, kamieniując bądź wieszając).

Zwolenniczki aborcji argumentują, że w rzeczywistości kobiety nie zabiły dzieci ale zginęły one na skutek poronienia. Według Julii Evelyny Martinez, feministki zwolnionej w 2010 r. z Salwadorskiego Instytutu na rzecz Rozwoju Kobiet, dzieciobójczynie odsiadują niesprawiedliwy wyrok.

Aberracyjna argumentacja feministek wywołała poruszenie w społeczeństwie, ściągając falę potępienia. Żaden bowiem z 17 przypadków dzieciobójstwa nie miał nic wspólnego z poronieniem.

Dziennikarka Evangelina Del Pilar de Sol podkreśliła, że kobiety odsiadują surowy wyrok ze względu na ich „zdeprawowany charakter morderczyń”.

za: lifesitenews.com

Nasze inicjatywy