Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Finansowanie nielegalnej aborcji w Afryce

Fot.: africa/FreeDigitalPhotos

Poprzez organizację Marie Stopes International brytyjscy podatnicy finansują nielegalne aborcje wykonywane w Afryce.

W filmie dokumentalnym „Killing Africa” możemy dowiedzieć się, że Brytyjski Departament ds. Rozwoju Międzynarodowego (DFID) przekazuje publiczne pieniądze na działalność Marie Stopes International. Organizacja ta jest największym na świecie dostawcą aborcji. W 2014 roku przeprowadziła ich ponad 3.3 miliony.

Finansowanie nielegalnych aborcji przez brytyjski Departament ds. Rozwoju Międzynarodowego potwierdza Desire Kirabo, była menedżerka Marie Stopes Centre w Ugandzie – „Powiedziano nam, że za każdą aborcję, którą wykonaliśmy, zapłaciła Marie Stopes International”.

Aborcja w Ugandzie jest jedynie legalna, kiedy zagrożone jest życie matki.

Kirabo w filmie „Killing Africa” przedstawiła, w jaki sposób przeprowadzano aborcje. W klinice, w której pracowała, zabiegom przerywania ciąży poddawane były kobiety nawet w 5. i 6. miesiącu ciąży. Aby zagłuszyć ich krzyki, pogłaśniano radio. Kobiety były wysyłane do domu tego samego dnia. Dochodziło również do profanacji szczątków zabijanych dzieci. Jeżeli zostały abortowane przed 14. tygodniem ciąży, spuszczano je w toalecie, po tym czasie szczątki dzieci były wyrzucane i zasypywane w latrynie.

Marie Stopes działała nielegalnie również w Zambii (przez ponad 5 miesięcy przeprowadziła 490 aborcji), oraz w RPA, o czym otwarcie na konferencji w 2017 roku poinformował Paul Cornellisson, tamtejszy dyrektor programu Marie Stopes – „przeprowadzamy nielegalne aborcje na całym świecie”.

Dr David Paton, profesor z Nottingham University Business School zaapelował, aby publicznie odpowiedzieć na ten incydent, wywierając presję na parlamentarzystów i członków Izby Lordów.

 

JB
Źródło: jedenznas.pl

 

 

Nasze inicjatywy