Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

George Weigel: „To aborcyjna ideologia”

George Weigel, fot. Wikimedia Commons

Doktryna, że istnieje życie „niegodne życia”, która była u podstaw ludobójstwa w nazistowskich Niemczech i stalinowskiej Rosji, jest także korzeniem aborcyjnego holokaustu i wzrastającego nacisku na legalizację eutanazji – powiedział George Weigel, znany pisarz, publicysta i komentator amerykański.

Weigel wystąpił na Miedzynarodowej Konferencji Pro-Life w Rzymie, zorganizowanej 3 maja 2014 r. przez portal LifeSiteNews.com, Human Life International i Family Life International New Zealand

„Jeśli państwo potwierdza swoją władzę uznania, że niektórzy członkowie wspólnoty ludzkiej – np. nienarodzeni – są wyjęci poza obręb wspólnej troski i ochrony prawnej, to nikt nie jest bezpieczny, bo nikt nie ma żadnych „praw”, których państwo nie może uchylić” – zaznaczył George Weigel. A rezultatem takiego postępowania jest to, co stało się pod egidą Niemieckiego Narodowego Socjalizmu i Marksizmu-Leninizmu: ludobójstwo.

Jest w tym „coś tajemniczego” – zwrócił uwagę pisarz – że zachodnie demokracje zapomniały lekcji XX-wiecznego totalitaryzmu, legalizując u siebie aborcję i eutanazję.

Weigel, znany na świecie m.in. jak autor biografii Jana Pawła II „Świadek nadziei”, powiedział także, że nie ma lepszego przewodnika w promocji prawa do życia niż encyklika „Evangelium Vitae”, która ukazała się 1995 r.

za: LifeSiteNews.com

Nasze inicjatywy