Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Hiszpanie manifestują za życiem

Fot. sialavida25m.org

W ponad 30 miastach Hiszpanie manifestowali w obronie życia, kobiety i macierzyństwa. Największa manifestacja odbyła się 23 marca 2014 r. w Madrycie, gdzie przyjechało ponad 500 organizacji prorodzinnych i pro-life.

Nad głowami powiewały flagi praktycznie ze wszystkich regionów kraju. W tym roku do tradycyjnego hasła: „Tak dla życia” (Si a la Vida) dołączono hasło: „Za życiem, kobietą i macierzyństwem”.

Rzecznik Platformy Sí a la Vida, Ines Cuartero powiedziała: „Ta manifestacja jest ważna, ponieważ przez ostatnie cztery lata niejednego zmusiła do refleksji. Hiszpania ma szanse, aby stać pionierem jeśli chodzi o obronę prawa do życia, a my możemy wziąć aktywny udział w tej zmianie. Jako społeczeństwo nie możemy zostawić kobiety samej. Macierzyństwo jest dobrem społecznym, które trzeba chronić. Kobiety muszą móc liczyć na pomoc”.

Hiszpania jest trzecim krajem w UE pod względem liczby aborcji (112 390 w 2012 r.). Zajmuje natomiast jedno z ostatnich miejsc jeśli chodzi o pomoc rodzinie z dziećmi.

W tej chwili w kraju trwa debata nad zmiana ustawy o aborcji, którą przyjął – wbrew protestom społecznym – rząd premiera Zapatero. Aborcja została uznana wówczas za „prawo kobiety”.

Manifestacja w Madrycie miała charakter otwarty, bezwyznaniowy i apolityczny. Na zakończenie został odczytany manifest, w którym organizatorzy domagali się od rządu m.in. realnego wsparcia dla kobiet w ciąży, skutecznej polityki prorodzinnej oraz uznania „macierzyństwa i życia za dobro społeczne, które jest cenione i wspierane”.

za: pl.radiovaticana.va

Nasze inicjatywy