Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Irlandia za zabijaniem dzieci na życzenie

W referendum przeprowadzonym w dniu 25 maja 2018 r. 66,5 proc. uczestników opowiedziało się za zniesieniem 8 poprawki do konstytucji, chroniącej życie nienarodowych dzieci, przeciw było jedynie 33,6 proc. głosujących.

W Irlandii odbyło się referendum, w którym uczestnicy mieli odpowiedzieć na pytanie czy uchylić wprowadzoną w 1983 r. ósmą poprawkę do konstytucji, która gwarantowała ochronę życia nienarodzonego dziecka. Aborcja natomiast była jedynie możliwa, wtedy kiedy życie matki było zagrożone śmiercią. W referendum udział wzięło ponad 64 procent uprawnionych do głosowania. Za liberalizacją przepisów aborcyjnych w Irlandii opowiedziało się 66,4 procent, przeciw było jedynie 33,6 proc. Zabijanie dzieci na życzenie będzie dozwolone do 12 tygodnia ciąży.

Wyniki referendum zaskakują. Na pytanie dlaczego tak się stało, odpowiadają dokumenty opublikowane w zeszłym roku przez DCLeaks z których wynika, że Irlandia od dawna była celem szerokiej kampanii finansowanej z zewnętrznych źródeł. Z korespondencji Fundacji Otwarte Społeczeństwo (OSF) założonej przez George Sorosa dowiadujemy się, że „zwycięstwo zwolenników aborcji w Irlandii wpłynie na pozostałe kraje katolickie, takie jak Polska”. Opowiedzenie się Irlandii po stronie aborcji „dostarczy dowodu, że zmiany nawet w najbardziej konserwatywnych społeczeństwach, są możliwe”. Zdaniem OSF obiecujące było już zalegalizowanie w 2015 roku stosunkiem głosów 62 proc. do 38 proc. związków homoseksualnych i była to „niepowtarzalna okazja, aby pchnąć do przodu kampanię” na rzecz legalizacji aborcji.

Działacze pro-life ujawnili, że w ostatnich trzech latach ruchy proaborcyjne otrzymały z zagranicy gigantyczne zastrzyki gotówki. Pokaźne dotacje przekazali oprócz Sorosa m.in. amerykański milioner irlandzkiego pochodzenia Chuck Feeney, Fundacja Billa i Melindy Gatesów oraz Fundacja Forda.

Kościół katolicki, podobnie jak inne wyznania i religie, wzywa do obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Ks. abp Diarmuid Martin podkreślił, że irlandzki Kościół musi „odnowić swoje zobowiązanie do wspierania życia (…), nie tylko za pomocą słów, oświadczeń i manifestów, ale także działań, które odzwierciedlają kochającą opiekę Jezusa nad życiem ludzkim na każdym etapie”.

 

JB
Źródło: wPolityce.pl

 

 

Nasze inicjatywy