Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Kalifornia: Kliniki położnicze zmuszane do promowania aborcji

Fot.: GoMobileForLife

Centra położnicze pro-life w Kalifornii muszą przestrzegać nowego prawa stanowego, które zmusza je do reklamowania usług aborcyjnych. W przeciwnym razie kliniki zapłacą wysokie kary pieniężne.

Radykalna, proaborcyjna ustawa zmusiła około 150 centrów położniczych pro-life do reklamowania aborcji. Klinika położnicza, która by odmówiła reklamy aborcji zapłaci grzywną w wysokości do 1000 $. Ustawa została podpisana przez gubernatora Kalifornii Jerry’ego Browna i nakazuje klinikom położniczym rozpowszechnianie informacji o tym, gdzie w okolicy możliwe jest przeprowadzenie finansowanej z pieniędzy publicznych aborcji.

W ciągu ostatnich kilku tygodni trzy organizacje pro-life niezależnie od siebie złożyły w sądach pozwy, aby zakwestionować jej konstytucyjność. Domagały się one zwolnienia z obowiązku reklamowania aborcji, ponieważ narusza to ich wolność słowa i wolność wyznania. Jednak sędziowie wydali wyroki na niekorzyść powodów.

Jedna z organizacji pomagających kobietom w ciąży, Go Mobile For Life zapowiedziała już, że nie będzie przestrzegać niemoralnego prawa, nawet jeśli będzie musiała z tego powodu zamknąć swoje kliniki.

 

JB
Źródło: lifesitenews.com

Nasze inicjatywy