Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Kandydat „w 100% pro-life”

Senator Rand Paul, fot. Wikimedia Commons

Rand Paul, senator z Kentucky, jest kandydatem amerykańskich konserwatystów na prezydenta USA. Republikanie już przymierzają się do walki o Biały Dom, która odbędzie się w 2016 r.

Według badań przeprowadzonych przez Conservative Political Action Committee (CPAC) najwięcej republikańskich głosów (31%) otrzymał Rand Paul. Senator z Kentucky zdeklasował swoich rywali. Senator Ted Cruz z Teksasu, który zajął drugie miejsce w sondażu zdobył jedynie 9% głosów.

Senator Paul to faworyt Tea Party, która chce ograniczenia rządu federalnego. Ale Paul jest również oddany sprawie obrony życia. Deklaruje się jako w 100% pro-life.

Bierze udział w waszyngtońskim, największym Marszu dla Życia. Jest autorem projektu ustawy Life at Conception Act (Życie od poczęcia), której celem jest rozszerzenie 14 poprawki do Konstytucji o prawo ochrony dzieci poczętych. Zabijanie ich stałoby się tym samym nielegalne.

“Projekt The Life at Conception Act jest potwierdzeniem tego, co uznaje większość Amerykanów i co od dawna potwierdza nauka – że życie ludzkie zaczyna się od momentu poczęcia, dlatego wymaga ochrony prawnej” – napisał w uzasadnieniu senator z Kntucky.

Według organizacji National Right to Life Committee, Rand Paul w senacie zawsze był pro-life. Głosował przeciwko pomysłom proaborcyjnym pomysłom Baracka Obamy, przeciwko ograniczeniu wolności wypowiedzi w zakresie obrony życia, a także popierał pozbawienie Planned Parenthood publicznych funduszy.

za: LifeNews.com

Nasze inicjatywy