Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Kard. Caffarra: szatan dziś uderza w małżeństwa i rodziny

Fot.: Sesquipedale/Wikimedia Commons

Podczas Forum Życia, które poprzedziło Marsz dla Życia w Rzymie, kard. Caffarra emerytowany arcybiskup Bolonii powiedział, że dziś decydujące stracie szatana z Bogiem dotyczy małżeństwa i rodziny.

„Szatan rzuca dziś Bogu straszne i ostateczne wyzwanie. Chce Mu pokazać, że za jego sprawą powstanie alternatywne antystworzenie, które ludzie uznają za lepsze od tego, co stworzył Bóg” – ostrzegał kard. Caffarra

Emerytowany arcybiskup Bolonii był jednym z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II. W 1981 roku przez naszego świętego Papieża na mocy konstytucji apostolskiej Magnum Matrimonii Sacramentum został powołany do życia Papieski Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną. Ojciec Święty to właśnie kardynałowi Caffarra powierzył organizację i kierownictwo.

Zdaniem Kardynała dziś wypełnia się to, co przed 30 laty zapowiedziała mu Siostra Łucja. Kiedy Jan Paweł II powierzył mu kierownictwo nad Instytutem, Kardynał wysłał do Siostry Łucji z Fatimy krótką prośbę o modlitwę. W odpowiedzi otrzymał długi list, w którym Siostra zapowiedziała, że „decydująca konfrontacja między Królestwem Bożym i szatanem będzie dotyczyć małżeństwa i rodziny”. Podkreśliła też, że ci, którzy będą pracować na rzecz małżeństwa i rodziny będą musieli przejść przez próby i ucisk. Pod koniec dodała, aby się nie lękać, ponieważ Matka Boża już zmiażdżyła szatanowi głowę – „Jestem przekonany, że to, co powiedziała Siostra Łucja, wypełnia się w naszych czasach” – dodał kard. Caffarra.

Kard. Caffarra ostrzega, że wojna szatana z Bogiem rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: ludzkiego serca i kultury. Dziś uderza ona przede wszystkim w fundamenty stworzenia, którymi są życie i rodzina. Konkretnym tego przejawem jest uznanie aborcji za prawo człowieka. W ten sposób zło nazywa się dobrem, dokonuje się jego nobilitacji. Szatan uderza też w rodzinę, między innymi poprzez zrównanie związków homoseksualnych z małżeństwami. W ten sposób bowiem neguje się prawdę o małżeństwie.

 

JB
Źródło: radiovaticana.va

 

Nasze inicjatywy