Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Kard. Stanisław Dziwisz w obronie życia i rodziny

Ks. kardynał Stanisław Dziwisz apelował do wszystkich uczestników II Małopolskiego Marszu zebranych na Rynku Głównym w Krakowie, aby zdecydowanie mówili życiu TAK! Nie tylko podczas marszów i manifestacji.

„Mówmy życiu tak na co dzień w rodzinach, w środowiskach pracy i w społeczeństwie. Wybór życia oznacza walkę o ocalenie najmniejszych i bezbronnych naszych braci i sióstr, ale oznacza także tworzenie przestrzeni bezpieczeństwa i miłości dla chorych, samotnych i dochodzących do kresu swych dni. Wybór życia oznacza stawanie po stronie ubogich rodzin, zaangażowanie społeczne i wspieranie dzieł miłosierdzia. Wybór życia oznacza podjęcie konkretnych działań dzięki, którym wyciągamy pomocną rękę do człowieka w trudnej sytuacji życiowej. Wybór życia oznacza, że żadna samotna matka, żaden bezrobotny ojciec, ani jedno zaniedbane dziecko i opuszczony starszy człowiek nie pozostaje bez opieki i ratunku. Wybór życia to kwestia naszej ludzkiej solidarności z tymi, którzy cierpią”. – powiedział ks. kardynał Stanisław Dziwisz

„Obowiązek ochrony życia ludzkiego jest obowiązkiem każdego, nie tylko chrześcijanina. To wynika z naszej natury. Nikogo nie można wyłączać spod tej ochrony. Tego uczył nas św. Jan Paweł II.” – przypomniał Kard. Dziwisz.

Zapraszamy do obejrzenia całego przemówienia ks. kardynała Stanisława Dziwisza wygłoszonego na Rynku Głównym w Krakowie podczas II Małopolskiego Marszu Rodzinie i Życiu TAK!

 

JB
(fot.: JB)

 

Nasze inicjatywy