Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Kobieta w ciąży ukamienowana

Fot. Wikimedia Commons

Do tzw. „zabójstwa honorowego” w postaci ukamienowania 25-letniej  Farzany Parveen doszło w pakistańskim mieście Lahore.

Dziewczyna nie chciała wyjść za mąż za zaaranżowanego przez rodzinę kandydata – kuzyna. Kochała innego mężczyznę, z którym się pobrała i z którym była w ciąży.

Ojciec dziewczyny, dwaj bracia oraz inni członkowie rodziny ukamienowali Farzanę przed sądem w Lahore, gdzie czekała na otwarcie biura i chciała walczyć o swoje prawo do zamążpójścia zgodnie ze swoją wolą.

27 maja 2014 r. kobieta od rana czekała przed budynkiem sądu. W pewnym momencie zbliżyli się do niej mordercy, którym przewodził ojciec dziewczyny. Przez kilka minut rzucali w nią cegłami i kamieniami, po czym uciekli.

Wszystko działo się na oczach tłumu gapiów.

Na miejscu zbrodni został tylko ojciec. Kobietę odwieziono do szpitala, gdzie zmarła (wraz z swym dzieckiem – miało 3 miesiące od poczęcia) z powodu uszkodzenia mózgu.

W praktyce zbrodnie „honorowe” w Pakistanie uchodzą ich sprawcom na sucho.

Nikt nie chce być świadkiem w tego rodzaju sytuacjach a prowodyr mordu – w tym przypadku ojciec – najczęściej jest puszczany wolno. Rodzina ofiary zwyczajowo „wybacza” mordercy jego czyn, co pakistańskie sądy respektują.

Według Fundacji Aurat, oficjalnie notuje się w wielu regionach Pakistanu około 1 tys. mordów „honorowych” na kobietach.

Obrońcy praw człowieka uważają, że w rzeczywistości jest ich więcej – bowiem w małych, wiejskich miejscowościach zgłasza się oficjalnie przypadki zabitych kobiet jako ofiary wypadków czy chorób.

za: LifeNews.com, rp.pl

Nasze inicjatywy