Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

„Kocham Cię Życie”

Fot.: Fundacja Małych Stópek

W niedzielę 21 maja pod hasłem „Kocham Cię Życie” po raz piętnasty ulicami Szczecina przemaszeruje Marsz dla Życia. Jest to największa tego rodzaju manifestacja w Polsce, a organizatorem jest znana i ceniona Fundacja Małych Stópek.

Marsz dla Życia wyruszy o godz. 15.00 z Jasnych Błoni. Tegoroczne hasło jest wezwaniem do rozpoznania we własnym sercu, czy rzeczywiście kochamy życie i cenimy je jako wartość fundamentalną. „Bo jakże można kochać rodzinę, przyjaciół czy nawet własną ojczyznę, jeśli nie potrafimy umiłować życia?” – pyta ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek.

Celem Szczecińskiego Marszu dla Życia jest zamanifestowanie uznania wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Przejście ulicami miasta jest zarazem złożeniem świadectwa zaangażowania uczestników Marszu w walkę o prawo do życia dla osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych. Organizatorzy proszą o przybycie na Marsz w białych ubiorach.

Jak czytamy na stronach Marszu dla Życia: „Poprzez swój wydźwięk społeczny Marsz dla Życia skierowany jest na zewnątrz do opinii publicznej, ale ma również znaczenie dla jego uczestników, gdyż jest doświadczeniem wspólnoty i siły osób o wspólnych wartościach”.

Marsz dla Życia połączony będzie ze zbiórką artykułów dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek „Pielucha dla Malucha”. Tegoroczne dary zostaną przekazane na rzecz Domu Samotnej Matki w Poczerninie.

Szczeciński Marsz dla Życia cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym społeczeństwie. Stał się znakomitą formą wyrazu opinii społecznej oraz manifestacją popieranych przez ogromną grupę społeczeństwa wartości, takich jak wartość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godność jego przekazywania.

Oto piosenka tegorocznego Marszu dla Życia, który przejdzie pod hasłem „Kocham Cię Życie”, zachęcamy do słuchania i śpiewania.

https://youtu.be/KwaXnHG4bNk

Do zobaczenia na Marszu dla Życia!

 

JB
Źródło: dlazycia.info, hli.org.pl

 

 

Nasze inicjatywy